Друге фудбалске лиге РС, 8. коло: Лукићи срушили Чаире

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - У једној од најзанимљивијих утакмици осмог кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад бањалучки БСК је на "Чаирама" поражен од добојске Слоге са 0:2.

У дуелу некадашњих прволигаша Добојлије су утакмицу одрадиле у шампионском стилу, а оба гола постигли су Лукићи. Радост гостију најавио је 17-годишњи Јован, који у 31. минуту успио да савлада Бојана Добријевића, да би коначан резултат у финишу првог полувремена поставио ветеран Борислав за заслужен тријумф екипе Слоге. У наставку Добојлије су чували снагу за наредна искушења у походу на јесењу титулу. У овој групи лидерску позицију и даље дружи Омарска, која је у овом колу на свом терену савладала Јединство из Жеравице са минималних 1:0, а стријелац јединог гола био је Бранко Росић у 31. минуту.

Општински дерби, одигран под рефлекторима стадиона у Милосавцима, донио је још једно помрачење за фудбалере домаће Жупе. Лакташи су оправдали улогу фаворита и са убједљивих 4:0 срушили домаћина, који је и даље прикован за дно табеле са само једним бодом. У групи исток најзанимљивије је било у Гацку, гдје је домаћа Младост све до 72. минута губила од Илићке 01 из Брчког са 2:0, а онда су за само седам минута стигли до побједе од 3:2.

Парови деветог кола које се игра у суботу и недјељу, 10. и 11. септембра: група запад: МОДРИЧА: Модрича Максима - Жељезничар, ЛАКТАШИ: Лакташи - Младост (ДС), БРОД: Лијешће - Жупа, ДОБОЈ: Слога - Слога (С), ТРН: Слога - БСК, ЖЕРАВИЦА: Јединство - Борац (КД), ПРЊАВОР: Љубић - Омарска, ПЕТРОВО: Озрен - Пролетер (Т), група исток: СОКОЛАЦ: Гласинац 2011 - Рудар (У), БРЧКО: Локомотива - Подриње (Ј), БРЧКО: Илићка 01 - Горица, КАРАКАЈ: Раднички - Младост (Г), БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Јединство (БР), ДОЊИ ШЕПАК: Напредак - Младост (Р), БИЈЕЉИНА: Слога јунајтед - Јединство (БЧ), ДВОРОВИ: Пролетер - Фамос.