Друге фудбалске лиге РС, 7. коло: Српчани укочили Жељезничар

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - У дербију седмог кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, одиграном у Српцу између домаће Слоге и лидера бањалучког Жељезничара није било побједника (1:1).

Екипа, коју са клупе предводи играч-тренер Саша Илић, повела је у 15. минуту голом Миленка Девушића и имала предност све до 71. минута. Тада је играч-тренер гостујуће екипе Бранислав Крунић погодио за 1:1 и свом тиму донио бод, који је Бањалучане оставио на челу табеле.

Њима озбиљно пријети новоградска Слобода, која је побиједила као гост у Бањи Врућици "фењераша" Минерал са 3:0 и са мечом мање налази се на бод заостатка. Прилику да их престигне имаће сутра када од 15.30 часова у Омарској против истоименог клуба игра одгођени сусрет петог кола.

Фудбалери Лакташа прекинули су слабу серију резултата и то против фаворизованог ривала из Теслића, којег су савладали са 2:1. Успјешно остварење домаћих најавио је голом у 13. минуту искусни Миљан Бајић, који однедавно води екипу и у улози тренера, а послије изједначења, капитен Лакташа, Бранко Келеман затресао је мрежу Пролетера у 69. минуту за дуго очекивани тријумф домаћих и помјерање екипе из доњег дијела табеле.

У групи исток Напредак из Доњег Шепка наставио је да терорише ривале и забиљежио је седму узастопну побједу. Овог пута изабраници Миодрага Јевтића као гости славили су у Богутовом Селу над екипом Младости са 2:1 и тако су задржали седам бодова предности у односу на најближег пратиоца Фамос из Источне Илиџе, који је на свом терену са минималних 1:0 савладао требињски Леотар. Посљедњи меч седмог кола у групи исток биће одигран данас у Вишеграду од 16 часова када ће снаге одмјерити домаћа Дрина ХЕ и Вележ из Невесиња.

У осмом колу, које се игра у суботу и недјељу, 1. и 2. октобра састају се: група запад: Јединство (Ж) - Слобода (НГ), Слога (Т) - Минерал, Жељезничар (Д) - Младост (ДС), Озрен - Омарска, БСК - Модрича Максима, Жељезничар (БЛ) - Борац (КД), Пролетер - Слога (С), Љубић - Лакташи, група исток: Младост (Р) - Пролетер (Д), Гласинац 2011 - Слога јунајтед, Младост (Г) - Јединство (БЧ), Вележ - Губер, Илићка 01 - Дрина ХЕ, Леотар - Власеница, Напредак - Фамос, Јединство (БР) - Младост (БС).

15. Озрен                      7        1        0        6        8:22   3

16. Минерал                 7        0        1        6        2:18   1