Друге фудбалске лиге РС, 24. коло: Звијезда 09 пред промоцијом

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Два кола прије краја шампионата у Другој фудбалској лиги Републике Српске, група исток, Звијезда 09 из Етно-села Станишић има шест бодова предности у односу на најближег пратиоца Јединство из Бродца.

Изабраници Милорада Савића у 24. колу на свом терену су савладали Фамос са 2:1 и на добром су путу да послије дебитантске сезоне међу друголигашима одмах постану прволигаши. У сусрету против "моториста" није им било лако, јер је гост повео са 1:0 већ у седмом минуту голом Николе Плавшића. Чета из Источне Илиџе водила је све до 67. минута када је Дејан Вучић из пенала изједначио на 1:1. Побједу домаћину осам минута касније донио је Владимир Шикуљак.

У групи исток на седам утакмица постигнута су чак 34 гола, а највише у Рогатици, гдје је домаћа Младост савладала Вележ из Невесиња са 8:2.

Јединство из Жеравице је у групи запад, у дуелу комшија, савладало Лакташе са 2:0 головима 19-годишњег Мирка Милаковића. Био је то прави дефиле фудбалске младости, јер је међу 22 стартна играча чак њих 17 имало испод 21 године.

Фудбалери Љубића побиједили су Младост из Доње Слатине са 2:0, али за испољену борбеност и гости заслужују похвале, јер су по кишовитом времену изгарали на терену током свих 90 минута. Већ у деветом минуту, послије центаршута капитена Данка Сегића, ефектним ударцем главом Владимир Анчић довео је Прњаворчане у вођство. Прекршај над Гораном Декетом у 26. минуту, донио је "плавима" могућност да повећају вођство. Ударац Сегића са бијеле тачке зауставила је статива, али је на одбијену лопту натрчао Александар Жижак и поставио коначан резултат на стадиону "Борик".

Парови 25. кола које се игра у недјељу, 31. маја: група запад:  ПРЊАВОР: Љубић - Лијешће, ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Жупа Суперпетрол, ОМАРСКА: Омарска - Јединство (Ж), ЛАКТАШИ: Лакташи - БСК, ДОБОЈ: Слога - Модрича Максима, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Борац (Ш), БАЊА ВРУЋИЦА: Минерал - Озрен, група исток: СОКОЛАЦ: Гласинац 2011 - Звијезда 09, КАРАКАЈ: Раднички - Рудар (У), БРОДАЦ: Јединство - Илићка 01, БИЈЕЉИНА: Слога јунајтед - Горица, БРЧКО: Локомотива - Пролетер (Д), БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Младост (Р), НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Фамос.

13. Лијешће         24      6        4        14      19:43 22

14. Минерал        24      4        3        17      23:58 15