Друге фудбалске лиге РС, 24. коло: Прекид због пријетњи судији

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Дерби зачеља Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, одигран у Милосавцима између Жупе и Лијешћа прекинут је у 43. минуту при резултату 0:0.

Тада је играч гостију Дејан Миланковић притрчао судији Слађану Лазаревићу из Петрова, одгурнуо га, псовао и пријетио, па је дјелилац правде одлучио да утакмицу прекине, јер су му разјарени играчи из Брода угрожавали безбједност. До тог тренутка водила се углавном изједначена борба, али је било видљиво да су играчи Лијешћа нервозно ушли у меч, јер су добили четири жута картона.

Дерби кола у Српцу између домаће и добојске Слоге завршен је неријешено, 0:0 и није оправдао очекивања. Актери су отворили утакмицу опрезном игром трудећи се да заштите своју, а много мање да нападају противничку мрежу. Досадна представа одвијала се цијелим током меча, а подјелом плијена имењаци су задовољни, јер ни једни ни други немају за чим да жале. Након што се Вуле Тривуновић, због стручног усавршавања, повукао са клупе Српчана, кормило је преузео Зоран Кресојевић, који се у ствари само вратио у средину гдје је већ годинама радио.

У групи исток водећи Напредак из Доњег Шепка је славио на гостовању у Рогатици, код домаће Младости са 1:0, а стријелац јединог гола био је Дејан Марић у 69. минуту. Сусрет у Гацку између домаће Младости и Радничког из Каракаја није одигран, а разлог је што је стадион домаћин био прекривен сњежним прекривачем.

Парови 25. кола, које се игра у суботу, 30. априла: група запад: ТЕСЛИЋ: Пролетер - Жељезничар (Д), ПЕТРОВО: Озрен - Омарска, ПРЊАВОР: Љубић - Борац (КД), ЖЕРАВИЦА: Јединство - БСК, ТРН: Слога - Слога (С), ДОБОЈ: Слога - Жупа, БРОД: Лијешће - Младост (ДС), ЛАКТАШИ: Лакташи - Модрича Максима, група исток: ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Рудар (У), ДВОРОВИ: Пролетер - Јединство (БЧ), БИЈЕЉИНА: Слога Јунајтед - Младост (Р), ДОЊИ ШЕПАК: Напредак - Јединство (БР), БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Младост (Г), БРЧКО: Илићка 01 - Подриње (Ј), БРЧКО: Локомотива - Гласинац 2011, Раднички (К) слободан.