Друге фудбалске лиге РС, 21. коло: Фудбалер пљунуо судију

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Сусрет 21. кола Друге фудбалске лиге Републике Српске у Козарској Дубици између Борца и Жупе Суперпетрол из Милосаваца прекинут је послије првог полувремена при резултату 1:1.

Главни судија Немања Алексић из Бањалуке није хтио да настави сусрет тврдећи да га је на полувремену пљунуо играч домаћих Бранислав Далић, кога је искључио у седмом минуту надокнаде првог дијела сусрета.

Гости из Милосаваца повели су већ у трећем минуту голом Дејана Смиљанића, да би домаћи изједначили у 13. минуту посредством Пеђе Пралице. Истог играча у 30. минуту фаулирао је тамнопути Нимо Нартеу Џаспер, Пралица га је у паду ударио, а Алексић му је показао пут у свлачионицу. Пред крај првог дијела главни арбитар је показао више жутих картона, а међу њима и Далићу. Када се очекивао крај првог полувремена поменути играч фаулирао је Владимира Петковића и Алексић му је показао други жути, односно црвени картон. Дошло је до гужве у којој Алексића није нико напао, али је, послије одмора, када су га екипе ишчекивале да настави сусрет, саопштио делегату Синиши Стојичићу из Лакташа да је прекинуо меч јер га је, наводно, Далић пљунуо. Такмичарска комисија ФС РС састаће се наредних дана и затражити допуњени извјештај од делегата, а потом регистровати утакмицу, док ће дисциплинска комисија донијети одлуку о евентуалним казнама.

Окршај комшијских ривала и прошлогодишњих прволигаша, Борца из Шамца и Модрича Максиме, одигран у Доњој Дубици, имао је обиљежја дербија само због високог положаја екипа на табели. Шамчани су стигли до минималне побједе захваљујући голу искусног Немање Арсића са бијеле тачке, чиме је лидер предност над најближим пратиоцима пет кола прије краја повећао на огромних 13 бодова и само теорија га дијели од повратка међу прволигаше.

Парови 22. кола које се игра у суботу и недјељу, 9. и 10. маја: група запад: ЛИЈЕШЋЕ: Лијешће - Борац (Ш), МОДРИЧА: Модрича М. - Озрен, БАЊАЛУКА: БСК - Минерал, ЖЕРАВИЦА: Јединство - Борац (КД), МИЛОСАВЦИ: Жупа СП - Слога (Д), ПРЊАВОР: Љубић - Лакташи, ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Омарска, група исток: БИЈЕЉИНА: Звијезда 09 - Младост (Р), ДВОРОВИ: Пролетер - Фамос, ПУЧИЛЕ: Горица - Вележ (Н), БРЧКО: Илићка 01 - Младост (БС), УГЉЕВИК: Рудар - Локомотива, СОКОЛАЦ: Гласинац 2011 - Слога Ј., КАРАКАЈ: Раднички - Јединство (БР).

13. Лијешће         21      6        3        12      17:36 21

14. Минерал        21      4        3        14      21:51 15