Друге фудбалске лиге РС, 16. коло: Слога боља од имењака

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери добојске Слоге задржали су три бода предности у односу на Омарску послије првих 90 прољећних минута.

Изабраници Митра Лукића у 16. колу Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, савладали су као гости у Трну домаћу Слогу са 2:0. Добојлије су повеле у 39. минуту голом Јове Лукића, а коначан резултат поставио је Радослав Ристић у 53. минуту. Најближи пратилац лидера, екипа Омарске, на свом терену је побиједила фењераша Жупу из Милосаваца са 3:1 и тако и даље заостаје три бода. Као и јесенас у Доњој Слатини, окршај теслићког Пролетера и Младости завршен је идентичним резултатом, 1:1. Домаћи су већ на старту сезоне, иако су имали шампионске амбиције, губитком два бода умањили шансе у трци за јесењим лидером из Добоја.

Фудбалери Љубића убједљиво су побиједили комшије из Лакташа са 4:1, а тријумф је најављен својеврсним "блиц кригом" Прњаворчана, који је трајао од 11. до 18. минута, када су стекли предност од 3:0. Била је то, како су домаћи играчи најавили, права добродошлица за новог тренера Милорада Сегића. У групи исток лидер Подриње из Јање остварио је вриједну побједу у Источној Илиџи, гдје је са минималних 1:0 савладао Фамос голом Стефана Јањића у 33. минуту. Најближи пратилац јесењег шампиона, Напредак из Доњег Шепка, и даље је на само корак заостатка, јер је побиједио Илићку 01 из Брчког са убједљивих 5:2.

Парови 17. кола, које се игра у суботу и недјељу, 12. и 13. марта: група запад: ТРН: Слога - Жељезничар (Д), ДОБОЈ: Слога - Јединство (Ж), БРОД: Лијешће - Љубић, ЛАКТАШИ: Лакташи - Озрен, МОДРИЧА: Модрича М. - Пролетер (Т), ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Омарска, МИЛОСАВЦИ: Жупа - Борац (КД), СРБАЦ: Слога - БСК; група исток: БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Рудар (У), КАРАКАЈ: Раднички - Напредак, БРЧКО: Илићка 01 - Слога Ј., БРЧКО: Локомотива - Пролетер (Д), СОКОЛАЦ: Гласинац 2011 - Фамос, ЈАЊА: Подриње - Јединство (БЧ), ГАЦКО: Младост - Јединство (БР), Младост (Р) слободна.