Доминковић кумовао поразу

Горан Иванковић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Доминковић кумовао поразу

ТУЗЛA - Фудбалери Славије нису успјели прекинути низ од 12 утакмица без побједе, а највећи кривац зашто се то није десило на "Тушњу" је главни арбитар меча Владимир Доминковић из Орашја, који је дозволио да домаћин у петом минуту судијске надокнаде дође до побједоносног гола.

Показао је да је меч продужен за четири минуте, а мрежа Славије се затресла на истеку петог минута надокнаде. Услиједили су жестоки протести гостију који наравно нису ништа промијенили.

- Честитам Слободи на побједи, али се и питам за кога се игра фудбал на бх. просторима. Није ми искрено јасно зашто ово треба судији. Никада у животу нисам коментарисао дјелиоца правде, а сада могу једноставно да кажем да је ово апсолутна крађа. Момци, међу којима је било неколико голобрадих јуниора у одсуству искуснијих Симића, Муминовића, Шешлије, Перишића, су се борили, изгарали, имали смо и ми и они прилике за погодак, па би реми био најправеднији исход, али, ето, судија упетљао своје прсте и одлучио побједника. Пустио је да се игра док се наша мрежа није затресла, а онда се више није ни кренуло с центра. Директно нам је отежао ионако тешку ситуацију. Предстоји нам грчевита борба за опстанак - рекао је Зоран Ербез.

Меч је био врло тежак и неизвјестан. Док је у првом дијелу доминирала Слобода и створила три одличне прилике пред голом Дујковића, у наставку је Славија била ближа тријумфу.

***************

СЛОБОДA           1 (0)

СЛAВИЈA            0 (0)

Стријелац: 1:0 Золетић у 90. минуту.

Стадион: "Тушањ" у Тузли.

Гледалаца: 200.

Судија: Владимир Доминковић (Орашје) 5.

Жути картони: Золетић (Слобода), Пушара, Рашевић, Беширевић, Радовановић (Славија).

Играч утакмице: Ратко Дујковић (Славија) 7.

СЛОБОДA: Мујкић 6,5, Милутиновић 5,5, Халиловић 5 (од 79. минута Филиповић -), Салиховић 5, Јогунџић 5,5, Ј. Мешановић 5,5, A. Мешановић 6, Золетић 5,5, Сломић 5 (од 70. минута Aљукић), Ефендић 5, Николић 5. Тренер: Дарко Војводић.

СЛAВИЈA: Дујковић 7, Беширевић 6, Лацкановић 5,5, Садиковић 6 (од 90. минута Јанковић -), Папаз 6, Радовановић 6, Рашевић 5,5, Пушара 5 (од 67. минута Зечевић-), Радоња 5,5 (од 90. минута Радовић -), Иконић 5,5, Зеба 5,5. Тренер: Зоран Ербез.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.