Ђуро Коџо без тренинга 30 дана

Слободан Дакић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ђуро Коџо без тренинга 30 дана

МРКОЊИЋ ГРAД - Ђуру Коџу, члана Aтлетског клуба "Петар Мркоњић" из Мркоњић Града и најбољег бх. маратонца, снашле су невоље и повреде због којих не тренира већ цијели мјесец.

Наиме, он "вуче" повреду пете на десној нози и питање је када ће поново почети са радом.

- На једном тренингу осјетио сам бол у пети десне ноге. У први мах мислио сам да није ништа озбиљније, али сам на сљедећем тренингу осјетио да ме пета боли и да више не могу да "повучем" пуним гасом када трчим. Већ цијели мјесец не могу да тренирам и трчим, те тако пропуштам припреме за предстојеће трке. Био само на специјалистичким прегледима, али на снимку љекари нису могли да утврде да постоји нека повреда. Препоручили су ми мировање, али мени није до мировања, јер ме на јесен очекују велики изазови, будући да сам планирао да на неком од маратона испуним олимпијску норму - рекао је Коџо и најавио да ће тражити да љекарски преглед уради у некој од клиника у окружењу.

Наиме, према садашњим прогнозама љекара, Коџо би морао да мирује до краја септембра, што је неприхватљиво, јер би пропустио најзначајније трке у овој сезони, као што је "Загребачки маратон" на којем је планирао да истрчи олимпијску норму.

- Уз невољу која ме снашла са повредом имам, проблема и са обезбјеђењем средстава за висинске припреме. Планирао сам да ове године обавим припреме на Јахорини у два наврата, међутим, због недостатка новца то је сада под знаком питања. Очекујем помоћ од општине и Министарства за породицу, омладину и спорт - закључио је Коџо, истичући захвалност руководству предузећа "Хидроелектране на Врбасу". 

Неразумијевање

Коџо је прошле године имао норму за Свјетско првенство у Берлину, али није наишао на разумијевање надлежних.

- Требало је да путујем на СП, али нико ми није могао помоћи да се припремим за то велико такмичење и да ми обезбиједи средства за одлазак. Обраћао сам се савезима у Бањалуци и Сарајеву, нико ми ништа није понудио. Тражио сам своја минимална права као врхунски спортиста - разочарано је поручио Коџо, напомињући да од 2002. године трчи искључиво комерцијалне трке, на којима нешто може да заради.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.