Фото: Ђоковићу шоу против Надала
Снтјаго де Чиле - Новак Ђоковић воли да побјеђује Рафаела Надала и када није меч за титулу, овај пут то је урадио у егзибицији у Чилеу са 7:6, 6:4, јавиле су агенције.
Међутим, овај пут резултат је био у другом плану. Двојица најбољих тенисера свијета приредила су савршен опроштај Николасу Масуу, који се пензионисао у 33. години.
Масу је 16 година био професионалац, а 2004. године освојио је златне олимпијске медаља и у сингл и у дубл конкуренцији са Фернандом Гонзалесом.
- Не могу да вјерујем. У ноћи у којој се опраштам Надал и Ђоковић су овдје да ми помогну да кажем збогом. Уз њих је ту и човјек који је био "број 3", Налбандијан. Стварно не знам шта да кажем. Хиљаде сјећања ми пролазе кроз главу, путовања, мечеви, Дејвис куп, све што ми је тенис дао, хвала Богу - рекао је Масу.
У сваком случају, Ђоковић је новом, 25. побједом у низу можда најавио доминацију у 2014. години. А према тениским стручњацима, пет је разлога за повратак на врх ATP листе: серија побједа без краја, сервис, побољшана игра на мрежи, глад за трофејима и недостатак праве конкуренције
Уосталом, учинак Ђоковића у 2013. је био сљедећи: једна гренд слем титула и још два финала, три титуле из мастерс 1.000 серије, плус освојен завршни турнир и трофеји из Серије 500 у Дубаију и Пекингу. Са оваквом сезоном 99 одсто тенисера било би потпуно задовољно. Не и Новак Ђоковић, који ће у 2014. години поново јуришати на прво мјесто и на што више гренд слем титула.
Самопоуздање је можда и пресудни чинилац који рјешава највеће мечеве, нарочито са Новаковим највећим ривалом Рафаелом Надалом. Ниво самопоуздања скопчан је са агресивнијом игром, а у њиховим дуелима као побједник у најважнијим мечевима најчешће излази онај ко је офанзивнији.
- Нисам очекивао да нећу изгубити ниједан меч од финала УС опена. Такав низ ми даје додатно самопоуздање, а онда могу да играм тенис који ми је карактеристичан. Већ сам имао и дужи низ, 2011. године, знам како је добар осећај, тада се потежу ударци који се можда не би играли да нема самопоуздања - рекао је Ђоковић послије побједе над Надалом у Лондону.
Покер мајстор
Први тенисер света Рафаел Надал играће у Прагу турнир у покеру, чији ће приход ићи у хуманитарне сврхе. Шпанцу ће 12. децембра противници бити нека од највећих имена те игре, објавио је сајт "Покерстарс", који спонзорише Надала.
- Није тајна да волим покер. То је игра вјештине, која захтијева менталну снагу и способност да прочитате противника, што је слично и у тенису - рекао је Надал.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.