Фото: Ђоковић у осмини финала, Чилићу сет
Новак Ђоковић пласирао се у осмину финала Ролан Гароса побједивши Марина Чилића са 6:3, 6:2, 6:7, 6:4 послије три сата игре.
Српски тенисер испистио је први сет на турниру, али је остварио и девету побједу против Чилића у исто толико међусобних дуела.
Чилић је у појединим дјеловима меча успијевао да наметне свој ритам, имао је брејк вишка у првом сету, добио је трећи сет у тај-брејку, али више од тога није могао.
Ђоковић је играо колико је било потребно за побједу. Имао је девет винера мање од Чилића (33-42), али и 26 грешака мање (37-63).
„Све је ишало добро у прва два сета, чак сам и у трећем имао прилике. Он је сервирао добро и успео је да се врати. И у четвртом сам имао неколико прилика за дупли брејк, сам сам крив што нисам искористио те шансе, али на крају дана победио сам и то се рачуна. Нисам био изненађен његовом игром, очекивао сам да буде агресиван, знам како он игра. Морао сам да будем опрезан, почетком меча сам играо веома добро. Сигурно ми је значило што сам добио свих осам мечева против њега. Али ово је Грен слем, играчи немају шта да изгубе против најбољих", рекао је Новак одмах након меча.
У наредној рунди Ђоковић чека бољег из дуела Јанович – Цонга.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.