Фото: Ђоковић у фантастичном низу освојио и Шангај
Новак Ђоковић освојио је 25. трофеј из Мастерс 1000 серије, пошто је у финалу турнира у Шангају савладао Жо-Вилфреда Цонгу са 6:2, 6:4.
Тиме је Новак постао први играч у историји који је у двије сезоне освојио пет Мастерса, пошто му је претходно то пошло за руком и 2011. године.
У суботу је постао једини играч са седам Мастерс финала у сезони, а у Паризу има прилику да постане први у историји са шест Мастерса у години.
Ђоковић је бриљантно почео меч, одмах на старту направио је брејк – Цонга је имао проценат првог сервиса близу 70%, али је српски тенисер успијевао на невјероватне начине да ритернира, док би на други сервис ривала по правилу освајао поене.
Зато је Цонга тек из четвртог покушаја узео гем на свој сервис, а за први сет било је касно – 6:2.
У другом сету Француз је пружио много јачи отпор, највише захваљујући сервису који га је служио у критичним тренуцима – тако је спасао три брејк лопте у првој половини сета, али је на 4:4 ипак попустио. И у том гему Цонга је спасао двије брејк лопте, али је на трећој одсервирао дуплу грешку.
Ђоковић је био немилосрдан када је сервирао за меч, у цијелом другом сету изгубио је само поен у гемовима на свој сервис, а сада је са стилом, са ’нулом’ окончао меч за своју трећу титулу у Шангају, послије 2012. и 2013. године.
То је Новаков девети трофеј ове сезоне, 57. у каријери, а на њега је стигао на импресиван начин – само је у два сета изгубио више од три гема, у четвртфиналу са Томићем (7:6 у првом сету) и сада у финалу са Цонгом. Тако је само настављена доминација из Пекинга, гдје је у пет мечева збирно изгубио 18 гемова.
На листи освојених Мастерс титула Ђоковић је поново сâм на другој позицији са 25 титула, једном више од Федерера и двије мање од Надала.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.