Данци се плаше "Маракане": Добродошли у пакао

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ГС

Црвена звезда у четвртак чека Митјиленд у Лиги Европе, а Данци су већ у страху од атмосфере на стадиону "Рајко Митић".

У тексту на клупском сајту, у Митјиленду гостовање у Београду описују као једну од најозлоглашенијих утакмица у Европе, али се и поред тога ишчекују да осјете ново искуство.

"Добродошли у пакао", ријечи су које могу да се прочитају прије него што се изађе на траву београдске "Маракане", што се односи на страствену навијачку културу клуба из Београда, пишу Данци.

Искуство из Београда, истина омладинске Лиге шампиона прије скоро двије године, има фудбалер Митјиленда Мадс Хансен.

"То је била вероватно најлуђа утакмица која сам играо. Стадион је био на крову тржног центра, био је посебан, а на трибинама је било много људи", рекао је Хадсен.

Меч у Београду је окарактерисао као "дивље искуство".

"Било је на стотине тврдокорних навијача Црвене звезде који су правили дивљу атмосферу. Певали су цео меч, али су на крају бацали кључеве, упаљаче, новчиће... Могао си да осетиш да си им на путу".

Сада ће атмосфера бити још узаврелија на стадиону од преко 50.000 места, свјестан је тога Хадсен.

"Мораш на то да се приоремиш. Иначе ћеш доживети шок када крочиш на стадион. Фудбал јесте најважнији, али мораш да гледаш и спољне факторе", додао је.

Данци су описивали историју Црвене звезде, назвавши га "народним тимом" и да има невјероватну популарност и највећу базу навијача у Србији.

Митјиленд се дотакао и Партизана, пишући да је то био клуб врха система и да се и дан данас воде "убитачни" сукоби "вечитих" ривала.

Утакмица 4. кола Лиге Европе између Црвене звезде и Митјиленда заказана је за четвртак са почетком у 21 сат.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.