Фото: Чистка у Звезди, стижу и појачања
Београд - Будући спортски директор Црвене звезде Зоран Стојадиновић и тренер Александар Јанковић скратиће списак играча на које рачунају, па ће умјесто досадашњих 40 фудбалера које плаћају "црвено-бијели" имати 15 мање, односно максимално 25 професионалаца.
Постоје играчи који ће Звезду напустити јер нису задовољили, али и они који су пружили одличне партије и привукли финансијски јаче клубове. Ту су Филип Касалица, Лука Миливојевић, Дарко Лазовић и Огњен Мудрински, док је Никола Максимовић већ продат Олимпијакосу.
Поред најављене чистке, у Црвеној звезди размишљају и о појачањима и то из иностранства. Према ријечима јединог кандидата за предсједника клуба Драгана Џајића, биће доведени играчи који би одмах могли да заиграју, јер клуб у овом тренутку нема ни простора, ни воље да експериментише.
- После тромесечног рада са комплетним погоном имам прави увид у квалитет екипе, а неке ствари су се већ искристалисале. Остаје да направимо заједнички договор у интересу Црвене звезде да бисмо покушали да на пролеће стигнемо Партизан - рекао је Јанковић.
У Звезди процјењују да на домаћем тржишту нема квалитетних фудбалера, односно да су купили све што вриједи када су у питању млади играчи, па би странци могли да оплемене тим. "Црвено-бијели" се интересују за Келвина Матеуса, младог Бразилца који је стигао у Порто и наступа у "Б" тиму португалског великана. Од овог играча се више очекивало, прилично је млад, али још није успио да се избори за мјесто у првом тиму. Овај клуб ријетко гријеши у избору појачања из Бразила. Матеус је везни играч који игра иза шпицева, а очекује се да Стојадиновић заврши већи дио посла, јер би његове везе у Португалији могле да буду пресудне.
Ко остаје, а ко одлази, требало би да буде познато до 9. јануара и окупљања екипе на почетку припрема за прољећни дио сезоне, који стартује 27. фебруара.
Један трансфер је очигледно већ договорен. На "Маракану" би требало да стигне Милош Косановић из Краковије, млади репрезентативац и штопер, који је већ раније био помињан као појачање. Његов трансфер је већ договорила ранија управа и он ће шест мјесеци прије истека уговора са пољским друголигашем стићи на "Маракану". Косановић би требало да буде замјена за Николу Максимовића, који би у јануару могао да се пресели у Олимпијакос.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.