Циљ већ испуњен

Дарко Пашагић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Циљ већ испуњен

Бањалука - Пласманом у треће кола Купа EHF већ смо остварили циљ, али покушаћемо да се у двомечу са словачким Татраном, који је фаворит, изборимо за што боље резултате.

Истакао је ово шеф стручног штаба Борца м:тел Зоран Трнинић пред први сусрет треће кола Купа EHF, који се игра у суботу од 18 часова у спортској дворани "Борик".

- У првом колу као што се и очекивало забиљежили смо двије побједе над Беса Фамиљом из Пећи (31:22, 32:22), затим смо вољом жријеба били слободни у другом колу и сада за ривала имамо Татран Прешов против кога смо објективно благи аутсајдери - нагласио је Трнинић.

По његовим ријечима Словаци имају веома искусну екипу састављену од репрезентативаца Словачке и Чешке.

- За Татран игра скоро цијела селекција Словачке, те неколико младих репрезентативаца Чешке. На почетку ове сезоне у њихове редове су дошла двојица Словака, која су годинама играла у Бундеслиги. То су Андреј Петро и Оливер Рабек, који су, такође, дугогодишњи репрезентативци Словачке. Од интернационалаца ту су Црногорац Жарко Пејовић, српски голман Светислав Веркић и високи Летонац Даинис Кристопанс. Све су то играчи са огромним искуством, тако да би била велика ствар да забиљежимо бар минималну побједу пред нашим навијачима - наставио је Трнинић.

Стручни штаб Бањалучана радује чињеница да су сви играчи спремни за суботњи окршај.

- Послије доста времена могу да рачунам на све рукометаше и то повећава наду да можемо у суботу забиљежити позитиван резултат. Да би до њега дошли морамо натјерати ривала да што више гријеши, а наше грешке да смањимо на минимум. Наравно, потребна нам је помоћ публике и надам се да ће "Борик" бити поприлично испуњен - додао је Трнинић.

Службена лица

Арбитри на суботњем мечу у спортској дворани "Борик" биће судијски пар из Грчке Константинос Кацикис и Михалис Михаилидис. Делегат је Тихомир Касунић из Хрватске.

Реванш сусрет игра се 1. децембра у Прешову са почетком од 18 часова.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.