Борис Станишић, предсједник Звијезде 09: Улагање у младе једини исправан пут

Дарко Пашагић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Борис Станишић, предсједник Звијезде 09: Улагање у младе једини исправан пут

БИЈЕЉИНА - Предсједник Звијезде 09 Борис Станишић пресрећан је што је јуниорска екипа овог клуба била најбоља у Премијер омладинској лиги БиХ и у етно-село Станишиће донијела титулу, којој се нико није надао.

Под диригентском палицом Златка Крмпотића младићи од којих је већина стасала у Академији фудбала "Звијезда 09" у 26 утакмица остварили су 20 побједа, три ремија и три пораза и са 63 бода су заслужено први прошли кроз циљ.

- Нисам ни сумњао да ће се огромна улагања у Академију у претходним годинама почети исплаћивати, а још вредније од титуле је што стварамо квалитетне фудбалере - нагласио је Станишић.

Идеја коју је овај успјешан привредник давно зацртао и полако спроводио у дјело посљедњих година почела је да даје резултате.

- Из претходне двије генерације имамо већ пет-шест фудбалера који су отишли у иностране клубове и који би у случају сљедећег трансфера могли нашем клубу да донесу велика финансијска средства. Очекујем да тако буде и од ове генерације, поготово ако изађемо на европску сцену, јер би тада наши играчи били на мети још већег броја менаџера - наставио је Станишић.

У Академији фудбала "Звијезда 09" тренутно се налази више од 40 младића из свих крајева Републике Српске.

- Ријеч је углавном о кадетима и јуниорима и само је ту понеки пионир. Има их од Требиња до Новог Града, а када дођу у академију ми о њима преузимамо комплетну бригу. Смјештени су у хотелу, гдје имају и обезбијеђену храну, а бринемо и о њиховом превозу до школе. Најбољи међу њима имају и стипендије које се крећу у износу 100 евра па навише. Практично постајемо им други родитељи и стварамо од њих људе, који ће бити спремни за сва искушења, која доноси живот - истакао је Станишић.

По његовим ријечима освајање титуле није само успјех за етно-село Станишиће, већ и Бијељину и цијелу Републику Српску.

- Са свих страна нам стижу честитке и зато ми је помало несхватљиво да није стигла и она из Фудбалског савеза Републике Српске чији смо члан - додао је Станишић.

Крмпотић на клупи

Јуниоре Звијезде 09 на путу до титуле предводио је српски стручњак, Златко Крмпотић.

- Многи ни не схватају да је ово стварно велики резултат, јер смо гледајући буџет мали клуб. Међутим, играли смо најлепше, нико нам ништа није поклонио и заслужено смо стигли до трона. Да је тако сведочи и податак да су нам у 26 утакмица досуђена само два пенала. Свестан сам да ће сада неколико играча бити прекомандовано у први тим, али не треба да бринемо за будућност. Академија фудбала "Звијезда 09" ради прави посао и сигурно да ће из ње у наредним годинама изаћи прави асови, који  ће бити на мети бројних клубова - нагласио је Крмпотић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.