Борцу лекција за десет минута

Бањалука - У дербију другог кола Премијер лиге БиХ фудбалери Борца поражени су на свом терену од Сарајева са 1:3.

Од самог почетка сусрета видјело се да су гости у Бањалуку дошли по цијели плијен. Већ у петом минуту запријетио је нападач Сарајева Милош Стојчев, али се истакао голман "црвено-плавих" Асмир Авдукић. Четири минута касније у прилици за Сарајево био је Гојко Цимирот, а у 16. ударац Шевке Окића са саме гол-линије избацио је Младен Жижовић. У 39. минуту запријетио је и Немања Билбија, а све што су домаћи направили у првом дијелу сусрета били су траљави покушаји Жижовића и Јоце Стокића.

Њих двојица су били у шансама на почетку другог полувремена, а казна за промашаје стигла је у 69. минуту када је Харис Дуљевић повукао лопту са десне стране ка средини и прецизним ударцем савладао Авдукића. Пет минута касније било је 2:0 за госте, а стријелац је био Билбија послије асистенције Крсте Велкоског. У 76. минуту Владан Грујић је идеално упослио Стокића, који је смањио на 1:2. Наду Бањалучана да могу бар до бода угасио је у 78. минуту "резервиста" Огњен Тодоровић одличним шутем искоса са неких 15 метара.

- Сарајево је заслужено дошло до побједе. Показали су да су квалитетнија екипа која има више опција на клупи. На окупу су шест мјесеци и у овом прелазном року су довели неколико квалитетних појачања - нагласио је шеф стручног штаба Борца Винко Мариновић.

Он је истакао да је његов тим играо онолико колико им је ривал дозволио.

- Играли смо више дефанзивно, али не зато што смо то хтјели него зато што нас је противник приморао. Направили смо неколико грешака у одбрани, што нас је коштало погодака и било је тешко вратити се у игру - наставио је Мариновић.

Кормилар "црвено-плавих" је истакао да играчи још увијек нису у потпуности физички спремни и да овој екипи треба времена.

- Наше је да наставимо напорно да радимо, дигнемо главу и да већ на гостовању код Травника у наредном колу идемо по позитиван резултат. Доста играча је дошло након почетка припрема и треба нам времена да сложимо све коцкице - додао је Мариновић.

Парови другог кола

ЗВОРНИК: Дрина - Зрињски 1:2 (Ивановић 89 - Пехар 34, Николић 83)

БИЈЕЉИНА: Радник - Славија 0:0

САРАЈЕВО: Жељезничар - Широки Бријег 1:1 (Косорић 27 - Вагнер 15)

ВИТЕЗ: Витез - Олимпик 0:1 (Субашић 12)

ТУЗЛА: Слобода - Челик 1:0 (Радовановић 15)

ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Травник 0:0

БАЊАЛУКА: Борац - Сарајево 1:3 (Стокић 76 - Дуљевић 69, Билбија 74, Тодоровић 78)

Парови трећег кола

У трећем колу Премијер лиге БиХ, које се игра у суботу и недјељу, 16. и 17. августа, састају се: БИЈЕЉИНА: Младост - Дрина, САРАЈЕВО: Сарајево - Вележ, ТРАВНИК: Травник - Борац, ЗЕНИЦА: Челик - Звијезда, САРАЈЕВО: Олимпик - Слобода, ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Витез, ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Жељезничар, МОСТАР: Зрињски - Радник.

Листа стријелаца

2 гола: Дабић (Младост), Закарић (Широки Бријег), Радовановић (Слобода)

1 гол: Станић, Садиковић, Бајић, Косорић (Жељезничар), Дуљевић, Билбија, Тодоровић (Сарајево), Пехар, Николић (Зрињски), Мујић, Мујкић (Слобода), Стокић (Борац), Ивановић (Дрина), Хајдаровић (Вележ), Субашић (Олимпик), Вагнер (Широки Бријег).