Борац поражен, али се добро носио са Дњипром

АНТАЛИЈА - Фудбалери Борца доживјели су први пораз на припремама у Турској, али су оставили сјајан утисак у дуелу са трећепласираним тимом украјинског првенства Дњипром.

У најјачој провјери у Анталији поражени су са 2:3, што даје наду да ће “црвено-плави” бити много бољи у прољећном дијелу шампионата.

Украјинци су повели већ у 4. минуту феноменалним голом Франка са 16 метара, а предност је у 33. минуту диплирао Артем Довбик.

До краја полувремена истакао се голман Бањалучана Никола Ћетковић, а онда су његови саиграчи у друго изашли много одлучнији.

Притисак је уродио плодом у 71. минуту када је погодио Дејан Мелег на асистенцију Милана Вушуровића. Два минута касније Дњипар је постигао нови гол.

Након центаршута са десне стране, Довбик је ударцем главом из петерца постигао свој други гол на утакмицим.

Ипак, већ у наредном минуту Обрен Цвијановић краде лопту након грешке у одбрани украјинске екипе и враћа своју екипу у живот и поставља, касније ће се испоставити коначних Дњипро - Борац 3:2. За данас је планиран још један меч.

Од 15.30 по нашем времену “црвено-плави” играће против пољске Решовије.