Фото: Борац м:тел: У Зеницу по наслов првака
Бањалука - Рукометаши Борца м:тел у петом колу Лиге 4 за првака БиХ побиједили су екипу сарајевске Босне са 30:27 (13:15) и дошли на корак до одбране наслова првака. За то ће им бити потребна побједа у посљедњем колу против Челика у Зеници 4. јуна.
Бањалучани су до побједе дошли много теже него што се очекивало. У првом полувремену "црвено-плави" били су у сталном резултатском заостатку, често и по три гола "минуса". У 36. минуту гости су имали пет голова вишка, 15:20 и чинило се да ће у "Борику" приредити изненађење. Када је на семафору стајало 17:21 (39. минут) кренула је серија домаћих од 7:0. До краја сусрета Сарајлије су успјеле у неколико наврата да смање, у 54. минуту изједначили су на 26:26, али Борац м:тел је у финишу додао гас и славио са 30:27.
- Знали смо да ће бити тешка утакмица. Лоше смо отворили сусрет, што се и видјело у првом полувремену. Одбрана је пресудила у другом полувремену, тако да смо на крају узели заслужена три бода. Морамо да заборавимо што прије ову утакмицу и да се окренемо утакмици против Коњуха у полуфиналу Купа БиХ коју играмо у суботу на завршном турниру у Љубушком - изјавио је лијеви бек Немања Безбрадица.
Десно крило Бањалучана Никола Тешић истакао је да отварање утакмице није ишло наруку његовом клубу.
- Нервозно смо ушли у меч, играли смо лоше од почетка, што нас је коштало два гола заостатка на полувремену. У другом дијелу сусрета боље смо заиграли у одбрани и били више концентрисани те смо на крају дошли до значајне побједе - рекао је Тешић.
Приход од продатих улазница биће дониран најугроженијим становницима поплављених подручја.
У другој утакмици петог кола Коњух је у Живиницама побиједио Челик са 33:30 (13:15). У посљедњем, шестом колу, које се игра у сриједу, 4. јуна, састају се: ЗЕНИЦА: Челик - Борац м:тел, САРАЈЕВО: Босна - Коњух.
1. Борац м:тел 5 4 0 1 144:132 12
2. Коњух 5 4 0 1 137:130 12
3. Челик 5 1 0 4 143:152 3
4. Босна 5 1 0 4 139:149 3
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.