Борац креће на Слободу са седам новајлија

Дарко Пашагић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Борац креће на Слободу са седам новајлија

Бањалука - У битку за опстанак Борац ће кренути са потпуно измијењеним тимом и како сада ствари стоје, на премијерном прољећном првенственом мечу против лидера Слободе (субота, 17 часова) у екипи са Градског стадиона биће само четворица играча који су дрес Бањалучана носили јесенас.

Нови шеф стручног штаба "црвено-плавих" Александар Јањић углавном је искристалисао ситуацију у вези са стартном поставом, али има још једну или двије недоумице мада не жели да каже о којим позицијама је ријеч.

Оно што је сигурно је да ће међу стативама стајати Бранислав Ружић, који се јесенас смјењивао на голу са Бојаном Јовићем, а овај је у међувремену отишао. Од старосједилаца у првој постави биће још Срђан Бечелић на позицији десног бека, Угљеша Радиновић као дефанзивни везни и Тони Јовић на лијевом крилу. Шансу да заигра на лијевом беку можда добије и Немања Видовић, који је јесенас са Синишом Саничанином био штоперски тандем. Међутим, велико је питање хоће ли тако и бити, јер би предност могли да добију новајлије Марко Рајовић или Филип Ристовски. У остатку стартне поставе сигурно ће се наћи "Борчева дјеца", повратници на Градски стадион штопер Борис Распудић и искусни Дарко Малетић, који ће највјероватније бити на позицији десног крила. Међу 11 готово сигурно мјесто имају новајлије: провјерени штопер Жељко Ђокић, везни играчи Ненад Кисо и Владан Милосављев као и шпиц Владимир Ђилас.

Уколико би се остварила ова предвиђања, на терену би у стартној постави било пет странаца: Бечелић, Рајовић или Ристовски, Милосављев, Јовић и Ђилас, а шесто дозвољено мјесто у записнику за играча из иностранства требало би да буде резервисано за нападача Лазара Марјановића који би прилику могао да добије у наставку сусрета уколико Борац до тада не стигне до жељеног резултата. То значи да би тројица прекобројних странаца за меч против тима са "Тушња" били Ристовски или Рајовић, штопер Марко Прљевић, те ровити нападач Армандо Манце.

Конкуренција за стартних 11 сигурно ће у наредним мечевима бити још већа, јер за овај сусрет у комбинацији неће бити везни фудбалер Ајдин Реџић због црвеног картона и пожутјели офанзивни везни Федор Предраговић. Уз то, велико је питање да ли ће за меч са Слободом стручни штаб уопште рачунати на новајлије, голмана Горана Вуклиша, који има проблема са леђима, те већ поменутог Манцеа. Било, како било, многобројне присталице "црвено-плавих" са нестрпљењем чекају суботу и меч са Слободом који би требало да почне да трасира пут Борца ка опстанку.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.