Фото: БиХ поново против Португалије у баражу
КРAКОВ - Легенда пољског фудбала Збигњев Боњек, који је извлачио куглице на жријебу додатних квалификација за Евро, уз помоћ генералног секретара УЕФA Ђанија Инфантина, неким учесницама је донио срећу, а некима задао главобољу, репрезентацији БиХ додијелио је Португалију.
На том, али и мечевима Хрватска - Турска и Чешка - Црна Гора нема изразитих фаворита, а пролаз ће изборити репрезентације које буду имале више среће. Бар наизглед, најбоље је прошла Република Ирска, која је добила највеће изненађење - Естонију.
Селектор БиХ Сафет Сушић није задовољан чињеницом да ће до "врата раја" морати да прескочи Португалију.
- Они су изузетна екипа, Роналдо је послије Месија вјероватно најбољи фудбалер на свијету. Aли и ми имамо бољу екипу него прије двије године, када смо играли са њима у баражу за Мундијал. Моји момци су мотивисани, не вјерујем да се неко од њих уплашио, јер смо већ доказали да можемо да играмо са свима и да наши резултати нису случајни. Већ шест утакмица нисмо изгубили, доминирали смо 60 минута против Француске и са том мишљу треба да уђемо у двомеч са Португалијом. Треба да будемо оптимисти и да вјерујемо у изненађење. Међутим, оно што мене више брине од тога је што смо у утакмици са Француском остали без тројице стандардних одбрамбених фудбалера. Ту морам да пронађем рјешење - истакао је Сушић.
Ни у супротном табору нису задовољни жријебом, а технички директор репрезентације Португалије Карлос Годињо критикује услове на стадиону "Билино поље".
- То није био баш противник којег смо жељели, али морамо да играмо. Предност је то што прву утакмицу играмо у гостима. Биће тешка утакмица, било је тешко када смо играли у Зеници у плеј-офу за Свјетско првенство 2010. године. Услови на стадиону нису најбољи, терен је попут мочваре, али морамо да играмо - рекао је Годињо.
Предсједник Фудбалског савеза Црне Горе Дејан Савићевић задовољан је што је Чешка противник његовом тиму у баражу за Европско првенство.
- Не да сам задовољан, него сам презадовољан жријебом, с обзиром на то да су нам били остали Чешка и Португалија". Ни да смо извукли Хрватску и Ирску не бих имао ништа против. Са Ирцима смо играли прошле квалификације, добри су, али против њих може да се игра. Дакле, било ми је најважније да избјегнемо Португалију, што нам је и пошло за руком - рекао је Савићевић.
Већ дуго оспоравани и смјењивани селектор Хрватске Славен Билић није ни задовољан, али ни превише забринут пред двомеч са Турском.
- Противник јесте најзвучнији, али спорно је је ли бољи од рецимо БиХ. Добили смо јаког противника, али није бољи од нас. Респектујемо их, гледамо их, гледали смо их и добри су, али је све на нама. Кога год да смо извукли ми смо фаворити и морамо проћи. То је наш задатак и то морамо да остваримо. Реално смо бољи. Стално причамо да смо најбољи против најјачих, и ево нам прилика. Четири године смо чекали ову прилику и сада је дошла. Хвала Богу на томе - завршио је Билић, осврћући се на пораз против истог ривала на Европском првенству у Aустрији и Швајцарској.
Турска - Хрватска
БиХ - Португалија
Естонија - Р. Ирска
Чешка - Црна Гора
Прве утакмице играју се 11. и 12. новембра, а реванши су на програму 15. новембра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.