БиХ остала и без теоретских шанси за пласман на Свјетско првенство

klix.ba

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине је и теоретски остала без шанси за пласман у бараж за Свјетско првенство које ће се идуће године одржати у Русији након што је у посљедњем колу групе Ф Словачка савладала Малту и на тај начин срушила и посљедњу шансу БиХ да се неким чудом домогне Мундијала.

Подсјетимо, репрезентецији БиХ је за пласман у бараж требала побједа у Естонији уз повољан расплет у још три утакмице. Уз пораз Грчке од Гибралтара, Змајевима је требао и повољан расплет на мечевима Словачка - Малта и Словенија - Шкотска, односно побједе Малте и Словеније. То се није десило.

Словачка је рутински савладала Малту резултатом 3:0 погоцима Немеца из 33. и 62. минуте, те Дуде из 70. и на тај начин се пласирала у бараж, а у томе им је много помогла Словенија која је освојила бод против Шкотске резултатом 2:2.

У трећем мечу те групе Енглеска, која је коло прије краја обезбједила пласман у Русију, је Канеовим поготком из пенала у 27. минути савладала Литванију у гостима.

У групи Е Пољска је побједом над Црном Гором резултатом 4:2 овјерила прво мјесто.

Данска је ремијем са Румунијом 1:1  осигурала пласман у бараж.