Бешикташ тражи Ивана Иванова?

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бешикташ тражи Ивана Иванова?

Истанбул - Један од најбољих фудбалера Партизана, Бугарин Иван Иванов могао би да пређе у турски Бешикташ, преноси Б92.

Турски медији Иванова представљају као снажног штопера сјајног у скок игри, а трансфер процјењују на око три милиона евра, уз годишњу плату Бугарина од 600.000 евра.

Бешикташ је био трећи у турској лиги ове сезоне, са три бода мање од Фенера, а 13 од шампиона Галатасараја.

Истанбулски “црно-бијели” ће сљедеће сезоне играти у Лиги Европе.

Истанбулски тим тражи адекватна појачања како би био конкурента градским ривалима Галатасарају и Фенербахчеу, а приоритет је одбрана која је на 34 утакмица примила 49 голова.

Први на листи жеља је штопер “црно-бијелих” који је командовао најбољом одбраном Јелен Суперлиге (16 голова на 30 утакмица).

Иванов има 25 година, у Партизан је стигао 2011. године из руске Алање из Владикавказа.

На 80 утакмица за “црно-бијеле” постигао је десет голова.

Најважнији свакако је био против Трумсеа крајем августа прошле године којим је одвео Партизан у групну фазу Лиге Европе.

Протекле зиме било је спекулација о његовом одласку из Хумске 1, али је ипак остао и освојио нову титулу са Партизаном.

Он је 2012. године проглашен за фудбалера године “црно-бијелих” по избору навијача.

Посљедњих дана спекулише се о неколико одлазака из Хумске, то су најавили Владимир Стојковић и Марко Шћеповић, Партизан је демантовао одлазак Александра Митровића, док је најављено да би Лазар Марковић могао да остане још шест мјесеци међу “црно-бијелима”.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.