Белгија “сломила” Русију и послала јаку поруку ривалима

Г.С.

Фудбалери Белгије лако су победили Русију 3:0 у Санкт Петербургу у утакмици Б групе Европског првенства.

На модерном стадиону Крестовски побједник ниједног тренутка није доведен у питање, пошто је Ромелу Лукаку већ у 10. минуту “начео” домаћина (иако то званично није).

Кикснуо је Андреј Семенов тако што је промашио лопту, а нападач Интера радо прихватио поклон из “офсајда”, који то није био због реакције руског дефанзивца.

Погодак је прославио тако што се у камеру драо “Крис, волим те”, дајући подршку клупском саиграчу Кристијану Ериксену послије драме у Копенхагену...

Белгијанци су ређали шансе, али су ипак сачекали нову грешку одбране ривала.

Томас Меније, који је ушао само четири минута прије свог гола, прихватио је лопту послије кардиналне интервенције голмана Антона Шуњина и већ у 34. минуту ријешио дилеме.

Већ тада је било све готово и до краја пуко одрађивање посла, посебно у другом полувремену.

Белгијанци су држали лопту, “умртвили” утакмицу и стерилисали Русе, толико сигурно да је судија Матје Лахоз могао комотно да свира крај после првог дела да је то могуће...

Последњи ударац задао је поново Лукаку, два минута пре краја, и то баш на асистенцију Менијеа.

Белгија је тако исказала највишу могућу кандидатуру за титулу првака Европе, иако је тек прво коло, али порука противницима је јасна... преноси B92.