Фото: Бекам између Кине и Париза
Лондон - Иако има 37 година и на заласку је каријере, Дејвиду Бекаму не недостаје понуда, а најновија стиже из Кине и то од Шангаја, који је спреман да Енглезу понуди 400.000 долара седмично.
Бивши ас Манчестер јунајтеда и Реал Мадрида, послије одласка из Лос Анђелес Галаксија, на столу је имао понуду Пари Сен Жермена, али још је није прихватио. Медији у Енглеској и извор близак Бекаму тврде да је он спреман да се упусти у нову авантуру и опроба се у Кини, у клубу у којем већ играју Дидије Дрогба и Николас Анелка.
Поред новца, који је значајан фактор, Бекам је спреман да прихвати изазов, јер жели да послије Европе и Америке освоји и највеће тржиште на свијету.
Ипак, није све тако ружичасто, питање је да ли клуб може да испрати оно што обећава. Током 2012. године су имали финансијских проблема, често су у првом плану били због сукоба руководећих структура, главни финансијер је пријетио одласком из Шенхуе, а Дрогба и Анелка одласком због дуговања.
Поред тога, медији у Енглеској су пренијели да су Дејвид и његова Жена Викторија одабрали Лондон као сљедећу дестинацију за живот, а пронашли су и приватну школу у коју ће ићи њихови синови, тако да је мало вјеровати да је послије свега Бекам спреман да остави породицу и пресели се у Кину. Много реалнија опција је прелазак у ПСЖ, који му нуди дупло мању седмичну плату него Шангај.
Досадашњи голман Тотенхема Карло Кудићини одлучио је да напусти "пијетлове" и појача бивши клуб Дејвида Бекама, Лос Анђелес Галакси. Искусни италијански голман (39 година) ове сезоне је био тек четврти голман Тотенхема и као слободан играч одлучио је да напусти клуб и пресели у Лос Анђелес. Кудићини је у Енглеску дошао 1999. године и са Челзијем освојио двије титуле у Премијер лиги, да би преласком у Тотенхем углавном био резерва Бреду Фриделу и Гомесу, а доласком Француза Уга Љориса било је јасно да од играња неће бити ништа.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.