Фото: Бањалучани у немогућој мисији
Бањалука - Наше шансе за пролаз у четвртфинале Купа БиХ су минималне, али док постоје надамо се да можемо у сљедећу рунду такмичења.
Изјавио је ово пред данашњи реванш меч осмине финала са Зрињским, који се игра на бањалучком Градском стадиону, 16.30 часова, шеф стручног штаба Борца Драган Јовић.
- У првом сусрету у Мостару поражени смо 0:4, зато морамо напасти од првог минута и покушати да што прије затресемо мрежу ривала. Играћемо у комбинованом саставу, али се не предајемо - нагласио је Јовић.
Од пет клубова из Републике Српске у осмини финала највеће шансе за пролаз у наредно коло има Младост из Велике Обарске која на свом терену дочекује друголигаша из Федерације БиХ, Натрон из Маглаја.
- У првом сусрету одиграли смо 1:1, тако да нам практично и реми без голова омогућава пролаз у четвртфинале. Међутим, бољи смо од Натрона и очекујем сигурну побједу - нагласио је голман Младости Бојан Трипић.
Радник на свом терену јури "минус" из првог меча са Широким Бријегом од 1:4.
- Даћемо све од себе да се достојно супротставимо тиму који брани пехар у овом такмичењу. Шансе су минималне, али се не предајемо - истакао је чувар мреже Бијељинаца Драган Савић.
Славија је у првом мечу поражена на свом терену од Жељезничара са 0:2, тако да их очекује тежак посао на "Грбавици".
- Нисмо остварили зацртано у првом сусрету и сигурно да су нам шансе за пролаз слабе али то није разлог да се предамо - рекао је тренер Славије Александар Симић.
Прволигаш Српске Слобода из Мркоњић Града на реванш у Мостар путује са поразом од 2:3 против Вележа.
- Чека нас тежак посао. Не предајемо се унапријед и наша је жеља да одиграмо што квалитетнији меч и остваримо што повољнији резултат - истакао је кормилар Слободе Зоран Драгишић.
Свих осам реванш утакмица осмине финала Купа БиХ биће одиграно данас. Састају се: САРАЈЕВО: Сарајево - Витез (13.30 часова, први меч 1:1), ВЕЛИКА ОБАРСКА: Младост - Натрон (Маглај) (13.30, 1:1), ГРАЧАНИЦА: Братство - Челик (Зеница) (13.30, 0:4), БИЈЕЉИНА: Радник - Широки Бријег (13.30, 1:4), ГРУДЕ: Груде - Олимпик (13.30, 0:2), МОСТАР: Вележ - Слобода (Мркоњић Град) (13.30, 3:2), Бањалука: Борац - Зрињски (Мостар) (16.30, 0:4), САРАЈЕВО: Жељезничар - Славија (Источно Сарајево) (17, 2:0).
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.