Фото: АБА: Пораз Игокее у Лакташима
Кошаркаши скопског МЗТ савладали су Игокеу у гостима резултатом 79:65 у оквиру 22. кола регионалне АБА лиге.
Македонски састав сада има по 11 побједа и пораза, заузима седмо мјесто, док се на позицији изнад налази Игокеа са једним тријумфом више.
Најефикаснији у победничком тиму био је Александар Цветковић са 13 поена, Иван Маринковић је додао 11, Стефан Синовац десет, а на другој страни Немања Гордић био је једини двоцифрени, са 18 погодака.
Домаћа екипа је боље стартовала утакмицу, прву дионицу је ријешила у своју корист резултатом 19:15, захваљујући Гордићу и Душку Бунићу.
До полувремена је предност Игокее расла, Горан Гајовић се активирао, а на другој страни је промашивао Синовец, да би до своје игре МЗТ успио да стигне тек у наставку, односно у финишу треће деонице, када је заостатак износио свега пола коша.
Финална дионица је протекла у знаку гостију, погађало су Синовец, Маринковић и Дејвис, а техничка клупи домаћих значила је и потпуни преокрет, а на крају и победу екипе из Македоније.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.