Фото: Швајцарска са пенала до четвртфинала
ВАНКУВЕР - Фудбалери Швајцарске пласирали су се у четвртфинале Свјетског првенства након што су након бољег извођења пенала били бољи од Колумбије резултатом 4:3.
Голова није било током 120 минута игре.
Прву шансу на утакмици имала је Колумбија у 21. минуту, када је Густаво Пуерта шутирао са ивице шеснаестерца, а голман Швајцарске Грегор Кобел је лопту послао у корнер. Фабијан Ридер је у 30. минуту искористио грешку одбране Колумбије, одузео лопту, а његов ударац је зауставио голман Камило Варгас.
Швајцарска је запријетила Колумбији на почетку другог полувремена, а покушаји Ђибрила Соуа и Ридера завршили су поред гола Колумбије. Луис Суарез је у 63. минуту освојио лопту, а затим је упутио слаб шут поред гола Швајцарске.
Колумбија је у продужецима пропустила двије велике шансе, прво је Џон Лукуми погодио пречку у 99. минуту, да би три минута прије краја Хаминтон Кампаз промашио из ситуације "један на један" са Кобелом. Између тога сјајну прилику имала је и Швајцарска преко Земкија Амдуна, само што је ушао у игру, али био је непрецизан. Швајцарска је играла без повријеђеног нападача Јана Манзамбија који је на овом СП дао три гола. Швајцарска ће у четвртфиналу, 12. јула у Канзас Ситију, играти против Аргентине, која је послије преокрета савладала Египат са 3:2.
Преостали парови четвртфинала: Француска - Мароко (9. јула), Шпанија - Белгија (10. јула) и Енглеска - Норвешка (11. јула).
Прва серија
1:0 Квинтеро
1:1 Џака
Друга серија
1:1 Санчез пречка
1:2 Амдуни
Трећа серија
2:2 Кампаз
2:2 Аканђи преко гола
Четврта серија
2:2 Ернандез - одбрана Кобела
2:3 Итен
Пета серија
3:3 Луис Дијаз
3:4 Варгас
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.