Фото: Taнјуг/АП
| Шпанија слави свјетску круну
МАДРИД - Хиљаде навијача изашле су на улице Мадрида како би поздравиле фудбалере Шпаније, који су освајањем друге титуле свјетског првака исписали нову страницу историје националног фудбала.
Трофеј су из авиона изнијели селектор Луис де ла Фуенте и капитен Родри, након чега је услиједио пријем код шпанске краљевске породице у палати „Сарсуела“, а потом и код премијера Педра Санчеза.
Према плану прославе, шампиони ће се у отвореном аутобусу провозати улицама Мадрида, док ће централна свечаност, по традицији, бити одржана на Тргу Сибелес, мјесту на којем Шпанци обиљежавају своје највеће спортске успјехе.
Шпанија је до друге титуле првака свијета стигла побједом над Аргентином резултатом 1:0 у финалу Мундијала.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.