Ствара се нови клан у Евролиги, Партизан и Црвена звезда у њему

М.Ш.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ствара се нови клан у Евролиги, Партизан и Црвена звезда у њему

БЕОГРАД - Партизан и Црвена звезда приступили су новом удружењу у оквиру Евролиге, а њега чини осам клубова који имају јасне захтјеве!

Београдски вјечити постали су, према писању „Баскетњуз“, дио групације коју чини евролигашки клубови који нису у власничкој структури овог такмичења.

Поред Звезде и Партизана, удружење чине Дубаи, Хапоел Тел Авив, Валенсија, Монако, Виртус Болоња и Хапоел Јерусалим. Иницијативу је наводно покренуо Дубаи, који је ове сезоне ушао у Евролигу и добио лиценцу на неколико година.

Циљ је да ови клубови имају већи утицај у одлучивању и да више учествују у дијељењу профита.

Извори кажу да би, уколико Евролига на крају прошири своју базу акционара, то могло да ојача позицију лиге усред потенцијалног појављивања пројекта НБА Европа, чиме би Евролига остала на мјесту водећег међународног клупског такмичења у Европи.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.