Фото: Стојаковићи демантовали Пешића
АТИНА - Информација да је син легендарног кошаркаша Предрага Стојаковића, Андреј одлучио да игра за репрезентацију Србије обрадовала је читаву кошаркашку сцену, међутим, дошло је до преокрета.
Породица Стојаковић је за грчки "Спорт24" демантовала информацију да је дошло до било какве одлуке. У игри се још налазе и Грчка, али и САД које су се укључиле у трку за сјајног играча Калифорнија Голден Берса.
Селектор кошаркашке репрезентације Србије Светислав Пешић је у емисији "Кида шоу" рекао да ће Андреј играти за Србију.
- Он је одлучио, колико ја знам, да игра за Србију. По правилима ФИБА, морао је да сачека одређени број година да би могао да стекне право, јер има неколико држављанстава, јер су његови родитељи рођени овде и у Грчкој - рекао је Пешић.
Међутим, до такве одлуке, према ријечима породице Стојаковић још није дошло. Андреј је, како кажу, тренутно фокусиран само на колеџ кошарку у Голден Берсима гдје биљежи добре бројеве. У просјеку постиже 20 поена уз пет скокова и врло је јасно да од њега неће лако одустати ни Грчка. Стојаковић ће, према ријечима његове породице, одлуку донијети наредног љета по завршетку сезоне. Андреј који има 20 година својевремено је објавио да ће играти за Грчку, гдје је рођен и одакле му је мајка.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.