Србија перфектна против Грузије

Кошаркаши Србије забиљежили су другу побједу у квалификацијама за Евробаскет 2025. године, пошто су као гости побједили Грузију 76:63.

Послије тријумфа над Финском у Београду, екипа Светислава Пешића остала је перфектна и у Тбилисију, па су актуелни шампиони свијета на скору 2-0 у после фебруарског прозора.

Сребрне из Маниле ка побједи водио Марко Гудурић са 16 поена, уз одличну подршку Вање Маринковић, који је дао 15. Двоцифрени у српском тиму били су још Алекса Аврамовић са 12, кошева а Филип Петрушев 11.

Код Грузије Торнике Шенгелија је био најефикаснији са 17 поена, два мање је постигао Џо Томасон. У

Репрезентација Србије је одлично отворила меч, послије прве дионице је водила 21:12, а средином треће је имала плус 13 - 38:25. Серијом 6:0 је окончала прво полувријеме па се на одмор отишло вођством "орлова" 38:31.

Србија је лоше отворила трећу дионицу, па је екипа селектора Александра Џикића смањила на само минус четири (39:43) у 23. минуту. Одбила је Србија тај напад и повела поново плус 10 (51:41) у 26. минуту, а на крају треће дионице водила је 60:52.

Смањила је Грузија на минус четири (56:60), али је Србија одговорила серијом 11:0 и у посљедњих шест минута ушла вођством 71:56, послије чега утакмица и била преломљена.

Србија наредне мечеве у квалификацијама игра у новембру, кад ће 21. гостовати Данској, а три дана касније ће угостити истог ривала.

Пласман на Европско првенство ће обезбједити двије најбоље пласиране селекције не рачунајући Финску, која као један од домаћина Евробаскета има гарантовано учешће, преноси Б92.

У другом мечу групе Г Финска је као домаћин побједила Данску резултатом 89:85 иако је на полувремену губила чак 16 разлике (42:58).

Србија је тако једина са максималним учинком послије два кола, Финска и Данска имају скор 1-1, док је Грузија почела са два пораза.