Широки освојио АБА 2 лигу

Милан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ABA liga

СКОПЉЕ - Први пут у својој историји кошаркаши Ширког освојили су АБА 2 лигу.

Са 2:0 надиграли су ТФТ у финалној серији плеј-офа и тако изборили повратак у елитни разред регионалног такмичења у којем су посљедњи пут играли током сезоне 2013-14.

Другу утакмицу финалне серије, која је играна у Скопљу, ријешили су у своју корист резултатом 87:86. Славље им је донио Дмитрик Трајс четири секунде прије краја сусрета, док је домаћи играч Џастин Гордон био непрецизан у шуту за три поена у преосталом времену.

Трајс је са 32 поена био најбољи појединац побједничког састава у којем је Матеј Бошњак убацио 15. Код ТФТ-а, који је први пут играо финале АБА 2 лиге, 23 поена дао је Дарин Ентони Говенс који је имао и осам асистенција. Члан Широког Миха Шкедељ ушао је у историју АБА 2 лиге. Наиме, он је ово такмичење освојио по трећи пут, а прва два пута то је учинио са Крком. 

Милан Зубовић Новинар

Новинар од 2008. године. Стални члан спортске редакције "Гласа Српске", једно вријеме обављао функцију уредника рубрике спорт.

Све вијести аутора →

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.