Фото: Селтикси ускоро јачи
БОСТОН - Џејсон Тејтум ће ускоро почети да игра кошарку.
Упркос свим проблемима и прогнозама да ће Бостон бити једна од лошијих екипа, Селтикси играју фантастичну кошарку и са скором 34-19 дијеле другу позицију на Истоку са Њујорк Никсима.
Све то раде без свог најбољег играча Џејсона Тејтума који је покидао ахилову тетиву крајем прошле сезоне и како се наводи, опоравак иде јако добро.
Од старта се знало да је Тејтумово тијело добро реаговало, а Шемс Чаранија наводи да је почео да тренира са екипом у пуном тренажном процесу и да учествује у 5 на 5 кошарци на трнеинзима.
Тејтум и даље нема званичан датум повратка, али с обзиром на овакве објаве треба имати у виду да планирају да га уведу у ритам пред плеј-оф гдје их чека велика борба на Истоку и дају им се солидне шансе.
Џејсон и даље није на 100 одсто, али ће ускоро бити, преноси Чаранија, па ћемо видјети када се тачно враћа момак који је прошле сезоне просјечно имао скоро 27 поена, 9 скокова и 6 асистенција по утакмици.
И даље постоји шанса да Тејтум пресједи цијелу сезону како би се избјегао ризик, али уколико Мазула процени да имају шансу за титулу са њим у ростеру можемо га очекивати на паркету.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.