Обрадовић: Пресудили одбрана и карактер

Дејан Кондић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Star Sport

НИШ Тренери Црвене звезде и Спартака Саша Обрадовић и Влада Јовановић су изнијели утиске након полуфиналног меча на Купу Радивоја Кораћа.

- Задовољан сам пласманом у финале, то је велика ствар за нас. Није лако ни једној екипи, поготово евролигашима, који морају да се одрекну неких играча. Оно што је пресудило као и у многим утакмицама, осим што смо дигли ниво одбране у четвртој четвртини, такође је и карактер екипе. Дали су допринос и играчи са клупе, као и млади. Што се финала тиче, идеја је да буде мало више ове четврте четвртине, да имамо мање проблема. Долази до замора, морамо да будемо паметни. Физички се добијају утакмице, јаком одбраном - рекао је Обрадовић.

Утиске је сумирао и Владимир Јовановић. 

- Недостајала је енергија. Били смо компетитивни већи део меча. Већа ротација им је дозволила да повећају агресивност у касним деловима меча на ивици или преко ивице фаула, ми нисмо адекватно реаговали, изгубили смо лопту у неколико наврата. Они су дошли до самопоуздања и рутински завршили меч. Играли смо добро кошарку, пружили смо им адекватан отпор, али је квалитет пресудио - констатовао је Јовановић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.