Обрадовић дефинитивно напустио Партизан: Преузимам пуну одговорност

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Обрадовић дефинитивно напустио Партизан: Преузимам пуну одговорност

БЕОГРАД - Жељко Обрадовић више није тренер Партизана и то је клуб потврдио објављивањем писма најтрофејнијег европског тренера које је упутио свим навијачима и јавности.

Писмо објављујемо у цјелости и без редакцијских измена:

"Поштовани навијачи Партизана,

Прије четири и по године сам се вратио у мој вољени клуб и кренуо заједно са вама да живим најљепши сан. Имао сам жељу и циљ да наш Партизан поново послије 10 година постане дио Евролиге, успјели смо сви заједно у томе. Утакмице нашег вољеног клуба су постале нешто више од кошарке, захваљујући вама који сте најзаслужнији за то. На жалост, дошао је тренутак када сам морао да преузмем одговорност за све лоше ствари које су се десиле ове сезоне и поднесем неопозиву оставку.

Желим да се захвалим свим људима који су помагали наш клуб све ове године, предсједнику клуба и свим члановима Управног одбора, свим људима из радне заједнице клуба, као и свим спонзорима. Веома сам захвалан свим играчима који су били са нама у ове четири и по године, члановима мог стручног штаба (много пута сам истицао, најбољи који сам имао) и наравно велика захвалност свим навијачима Партизана! Хвала вам за безрезервну подршку, поштовање и љубав коју сте ми давали свих ових година у свакој прилици! 

Увијек један од вас, вјечно захвалан! 

Жељко Обрадовић", пише у писму објављеном на званичном сајту КК Партизан.

Обрадовић није једини кривац за посртање Партизана

Као гром је регионом одјекнула вијест да је Жељко Обрадовић понудио оставку у Кошаркашком клубу Партизан.

Иако је након посљедњег меча било јасно да нешто дебело не штима унутар тима, чињеница је да најтрофејнији тренер Европе сигурно није једини кривац за лоше резултате у овој сезони. Изјава да не зна како да преокрене ситуацију најбоље осликава стање у екипи. На његову душу често иду чудне петорке којима је отварао мечеве и које су правиле значајну разлику али у корист противника. Ипак, кулминација је то проблема који су почели одмах након старта припрема.

Партизан је у ову сезону ушао с “највећим буџетом” у историји клуба. Међутим тим је стваран у ходу без чини се правих рјешења која су тражена. Одлазак у Аустралију нанио је екипи више штете него користи, јер је очигледно да је изостало класично уигравање а пут је додатно “потрошио” екипу.

Највеће појачање Џабари Паркер је дошао неспреман, с вишком килограма и често незаинтересован за дешавања на мечевиа, док млади Мика Муринен тренутно није играч који може да буде лидер у Евролиги. На све се надовезао и одлазак Франка Ниликине, који је један од ријетких могао да одигра квалитетну одбрану у вањској линији. Уз то је имао и важећи уговор који је продужио десетак дана прије одласка.

Онда је услиједила повреда Карлика Џонса која је гурнула екипу у додатни понор.  Управа је тад најавила два појачања на бековским позицијама, али након дуго мјерења одлучила се за искусног Ника Калатеса. У доселекцији је дошао и Бруно Фернандес, иако је прије њега разматрано неколико НБА играча. Та рјешења нису донијела ништа добро а Партизан је ове сезоне имао невиђене падове. Тако је у чак девет мечева дозволио ривалима велике серије а посебно се памти ова посљедња Панатианикоса 25:0, те Монака 22:0.

Управа је такође навукла бијес навијача због повећања цијена улазница, наплаћивања свакаквих ситница које су изазвале реакцију присталица “Црно-бијелих”. Јер улагања нису пратила борба и жеља на паркету, а то је нешто што навијачи Партизана не праштају. Обрадовић је имао подршку већчине навијача упркос лошим резултатима, а сад је на управи да преломи. Једном су му дали подршку и промијењен је комплетан тим. Сад је проблем што је у току сезона и времена за велике резове нема. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.