Муринен у центру пажње: Финци тврде да стижу милиони након Партизана

Б.Ђ.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Муринен у центру пажње Фото: Партизан Моззарт Бет/Драгана Стјепановић | Муринен у центру пажње

БЕОГРАД - Фински медији су открили колико би бивши играч Партизана Мика Муринен требао зарадити од НИЛ уговора.

Фински таленат и званично је завршио епизоду у Партизану, након што је постигао договор са Арканзас Рејзорбексима.

Овим трансфером црно-бијели ће инкасирати око 500.000 долара, уз могућност додатне зараде која може достићи још милион уколико млади играч касније направи искорак ка НБА лиги.

На универзитету у Арканзасу дочекаће га један од најпознатијих тренера у америчкој кошарци Џон Калипари, који је током каријере радио са бројним НБА звијездама попут Шеја Гилџеса-Александера, Карла-Ентонија Таунса и Демаркуса Казинса.

План је да Муринен проведе једну сезону у НЦАА, након чега би се пријавио за НБА драфт 2027. године.

Његов потез изазвао је велику пажњу у Финској, гдје се о њему све више говори, посебно послије одласка из Партизана.

Локални стручњак Кристијан Палоти за “Илта Саномат” истиче да је кључни фактор у избору био управо тренер.

“Са неколико преосталих опција, дјеловало је да је Мика одабрао Арканзас прије свега због тренера. Калипари је радио са неким заиста 'кул' људима кроз године, а Мика је познат као неко ко иде у том смјеру. Могуће је да је Калипари добар тренер за Муринена, а јасно је да је радио са неким озбиљним момцима, тако да за њега Мика Муринен неће бити ништа када буде ушао у свлачионицу.”

Велику пажњу привлаче и финансијски детаљи, пошто фински медији наводе да би кроз НИЛ уговоре могао да зарађује између једног и четири милиона долара.

“Он ће бити велика звијезда на кампусу. Кампус је заиста велики, као један омањи град, а Муринен је као рок звијезда тамо. Добија велику плату на мјесту гдје ће имати и велики број навијача”, рекао је Палоти, који вјерује да млади Финац има свијетлу будућност, преноси Б92.

“Ова сезона може да крене низбрдо за њега, али мислим да би и даље био драфтован у првој рунди. Има сјајан потенцијал, то је оно што НБА тимови траже. Али шта ће се десити у сљедеће три године или пет година? Биће занимљиво видјети”, закључио је Палоти.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.