КК Борац са младим снагама у нову сезону

Милан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: КК Борац

БАЊАЛУКА - Управа Кошаркашког клуба Борац задовољна је резултатима постигнутим прошле сезоне и већ размишља о сљедећој која ће бити много захтјевнија од претходне.

Наиме, јасно је да ће екипа бити доста промијењена јер ће многи играчи напустити тим пошто су добили много боље понуде за сарадњу. Предсједник Борца Милан Ђајић истиче да ће тренер Марко Шћекић и даље водити екипу.

- Шћекић ће и даље водити екипу која ће бити доста промијењена у односу на прошлу сезону. У њој ће остати млади играчи који су прошле сезоне добијали прилику на утакмицама Лиге БиХ и АБА 2 лиге. Сада ће имати нову шансу за доказивање и напредак баш као што су то прошле сезоне урадиле њихове мало старије колеге. Кога ћемо довести као појачања, још не знамо јер је још рано. Велика већина играча је на одмору, неки важу понуде па ћемо видјети како ће све бити - изјавио је Ђајић за "Глас Српске".

Похвалио је учинак из прошле сезоне.

- На крају такмичења били смо четврти, што је велики успјех за нас, поготово када сагледамо неке објективне околности у којима смо били. Имали смо нову, младу екипу у којој је било доста играча који су први пут играли АБА 2 такмичења па су тек тада стицали одређено искуство, што су показали на крају сезоне, када су у мини-лиги уписали свих шест побједа. Треба имати у виду да смо неке утакмице играли ван "Борика", а највећи проблем биле су нам повреде играча. Управо те повреде су нас спријечиле да направимо мало бољи резултат на регионалној сцени, али шта је, ту је. Виша сила против које нисмо могли - истакао је Ђајић.

Борац је као четвртопласирани тим у БиХ стекао право наступа у АБА 2 лиги.

- Играћемо АБА 2 лигу која ће бити играна у новом формату, док ће остати 16 клубова. Играћемо осам утакмица, по четири код куће и у гостима, и тај први дио трајаће до краја јануара, када ће започети други дио такмичења. Наш циљ, наравно, биће пласман у други круг - поручио је Ђајић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.