Фото: Јокићу се спрема историјски уговор
ДЕНВЕР - Центар Денвер Нагетса Никола Јокић могао би наредног љета да потпише историјски уговор.
Како јавља добро обавештени Боби Маркс са ЕСПН, стручњак за “salary cap“ и економски дио НБА лиге, Никола Јокић би лако могао да добије историјски уговор у Колораду.
Јокић већ годинама важи за једног од најбољих играча на свијету и то ће се поново рефлектовати на висину његовог уговора пошто за два љета може да постане слободан играч.
Маркс наводи да то неће бити случај и да ће Јокић продужити уговор са Денвером и да ће му Нагетси дати петогодишњи уговор вредан 359,5 милиона долара што би био највећи уговор у историји НБА лиге.
Он је под уговором до јуна 2028. године, али постао је доступан за ранију обнову која би му по четворогодишњем уговору донијела 278 милиона долара, што је максимала.
Уколико Јокић не продужи сарадњу са Нагетсима, може да одбије посљедну годину и већ следећег љета постане слободан играч па на тај начин потпише максимални уговор.
То би значило да би Јокић за каријеру зарадио око 724 милиона долара. Није лоше за 41. пик са драфта 2014. године...
Јокић је цијелу каријеру у Денвер Нагетсима и има чак три МВП титуле, шампионски прстен и МВП финала из 2023. године.
Има 31 годину и прошле сезоне је историјске бројке биљежио са 27.7 поена уз 12,9 скокова и 10,7 асистенција.
Постао је први играч који је у истој сезони предводио лигу у скоковима и асистенцијама.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.