Басконија не може да тражи "спас" у Београду

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
КК Црвена звезда Фото: СТАР СПОРТ | КК Црвена звезда

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене звезде дочекују вечерас Басконију, у оквиру шестог кола Евролиге.

Утакмица између црвено-бијелих и шпанске екипе је на програму од 21 час у "Београдској арени".

Звезда у овај дуел улази послије три узастопне побједе у Евролиги, тренутно је на скору 3-2, док је Басконија посљедња са 0-5.

Екипа из Виторије је у посљедњем сусрету претрпјела пораз од Партизана код куће (91:79), док су црвено-бијели били бољи од Реала (90:75).

Када су у питању међусобни сусрети, скор је изједначен, обе екипе су уписале по 10 побједа. Ипак, у посљедња два сусрета је славила Звезда, пише Б92. 

Посљедњи дуел ове двије екипе одиграле су у 2. јануара ове године, а црвено-бијели су славили у Виторији (75:73). Побједу је тада донио Ајзеа Кенан у посљедњим секундама меча, када је погодио послије продора. Занимљиво, Басконија је имала напад за продуежетак, који је промашио садашњи играч црвено-бијелих Чима Монеке.

Звезда у добром расположењу дочекује Басконију, пред својим навијачима и има прилику да настави побједнички низ, док шпански тим покушава да оствари прву побједу ове сезоне.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.