Звезда се вратила из "мртвих" и освојила дуплу круну

Дарко Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Звезда се вратила из "мртвих" и освојила дуплу круну

ЛОЗНИЦА - Фудбалери Црвене звезде освојили су “дуплу круну” у Србији. Након првенства освојили су и Куп Србије након велике драме и пенала у којима су савладали Војводину 5:4.

Факти

  • Војводина водила 2:0
  • Родригао погодио у судијској надокнади
  • Београдски тим освојио 30. Куп

Београдски тим се у регуларном дијелу вратио након што је губио 0:2, а до продужетака дошао у судијској надокнади голом Родригао.

На крају су одлучили пенали у шестој серији када је Џон Мери лоше шутирао а голман Звезде Матеус је одбранио његов ударац.

Финални меч је био одличан, пун темпа, нервозе и сјајних преокрета. Војводина је пропустила велику шансу јер је имала велику предност коју нису успјели да сачувају до краја. Звезда је на крају дошла до 30.трофеја у Купу.

Екипа из Новог Сада је повела у другом минуту, када је Корнел Суч главом погодио послије корнера који је извео Његош Петровић.

Александар Катаи је у седмом минуту шутирао са око 18 метара, али је голман Војводине Драган Росић добро интервенисао. 

Звезда је у 18. минуту имала прилику да изједначи, када је Марко Арнаутовић са пар метара уклизао и промашио гол. Росић је у 28. минуту неспретно реаговао испред свог гола, лопта се одбила у стативу, да би на крају ипак завршила код њега.

Милутин Видосављевић је поготком у 35. минуту дуплирао предност Војводине. Извели су брз контранапад који су успјешно реализовали.

На старту другог дијела Звезда је успјела да смањи. Београдски тим је пробио по лијевој страни а на повратну лопту је реаговао Марко Арнаутовић.

Након тога београдски тим је безуспјешно покушавао са убацивањем лопте у шеснаестерац све до судијске надокнаде када је Родригао затресао мрежу за 2:2.

 

У првом продужетку једино вриједно помена био је покушај Војводине преко Сукачева. У другом дијелу пријетила је Звезда преко Енема, а на крају је одлука пала након пенала.

Пенали: Дуарте 1:0, Медојевић 1:1, Хандел 2:1, Суч 2:2, Крунић 3:2, Младеновић поред гола, Лучић - Росић одбрани, Ранђеловић - 3:3, Енем 4:3, Кокановић 4:4, Родригао 5:4, Мери брани Матеус.

Утакмица је почела са 30 минута кашњења након сукоба навијача Црвене звезде и полиције.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.