Фото: Телеграф
| ФК Црвена звезда
БЕОГРАД - Црвена звезда поново је кажњења од стране УЕФА, овог пута због недоличног понашања навијача у Браги.
Кровна европска кућа фудбала казнила је црвено-бијеле због навијања њихових навијача у дуелу трећег кола Лиге Европе када је српски шампион поражен од Браге резултатом 0:2.
УЕФА је изрекла казну од једне утакмице у гостима у којој Звезда неће имати своје навијаче, бар не организоване. Разлог је, како пише у извјештају, расистичко и дискриминаторно навијање непримјерено спортском догађају. То би значило да карата неће бити у продаји за присталице црвено-бијелог тима за дуел са Штурмом у Грацу, а ударена је Звезда и по џепу, пише Телеграф.
Клуб са стадиона "Рајко Митић" мораће да плати 62,500 евра на рачун УЕФА. Изречена је и условна казна на још једну утакмицу на готовањима без публике уколико се инцидент понови.
Сада је већ готово постало правило да се Звезда кажњава послије сваке утакмице у Европи. Да ли ће се правило наставити и против Лила у Београду, надајмо се да не.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.