У одгођеном сусрету 16. кола Прве лиге БСК бољи од Борца

Д. П.

БАЊАЛУКА - Фудбалери БСК-а у одгођеној утакмици 16. кола Прве лиге Републике Српске савладали су на Градском стадиону Борац из Козарске Дубице са 3:1 иако су на полувријеме отишли са резултатским минусом.

Тај једини погодак у првих 45 минута био је дјело Стефана Томаша који је у 31. минуту савладао Срђана Модића и донио велико славље Дубичанима. На почетку другог полувремена тренер домаћих Бојан Пузигаћа на терен је убацио Вукана Ђорђевића и његова одлична сарадња са најбољим стријелцем “романтичара”, али и цијелог прволигашког каравана Милошем Перовићем веома брзо је уродила плодом.

Прво је Перовић у 56. минуту изједначио на 1:1, само три минута касније је постигао и други погодак, а у 71. минуту је стигао до хет-трика и на тај начин запечатио судбину Дубичана у овом сусрету. Послије овог тријумфа БСК је знатно поправио позицију на табели и на зимску паузу одлази са седмог мјеста, док су фудбалери Борца и даље на 16. позицији и на прољеће им предстоји грчевита борба за опстанак у елити Српске.

Парови 18. кола, које се игра на прољеће, 2. и 3. марта наредне године: Слобода (МГ) - Лакташи, Леотар - БСК, Дрина (З) - Фамос, Борац (КД) - Омарска, Козара - Сутјеска, Алфа Модрича - Жељезничар Спорт тим, Славија - Радник, Рудар Приједор - Љубић, Романија - Вележ (Н).