Стефан Савић ће у фебруару изаћи на мегдан бившем клубу: Максимално против Олимпије

Дарко Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Стефан Савић ће у фебруару изаћи на мегдан бившем клубу: Максимално против Олимпије

АНТАЛИЈА - Фудбалер Борца Стефан Савић најбоље познаје наредног ривала у Лиги конференције. Аустријски фудбалер је током каријере три године носио дрес екипе из Љубљане.

Савић је током боравка у Словенији одиграо 127 званичних мечева за овај клуб, а у тим дуелима је постигао 24 гола. Учинак би сигурно био и бољи да се рачунају пријатељске утакмице. А то су на својој кожи најбоље осјетили играчи његовог садашњег тима.

Олимпија је, наиме, 13. октобра 2018. године гостовала током репрезентативне паузе у Бањалуци, гдје је у пријатељском дуелу савладала тада прволигаша Републике Српске екипу Борца са 4:0. Иако је у игру ушао у другом дијелу, то није сметало Савићу да за 45 минута постигне хет-трик и буде најбољи појединац пријатељског дуела.

Сада ће на другој страни имати свој бивши клуб.

- Биће лијепо играти против бившег клуба. У њему сам провео доста времена, имам сигурно лијепих сјећања и драго ми је што ћу играти против њих и надам се да ћу видјети неке старе пријатеље. Али, на другој страни, свакако да ћу бити професионалац и да ћу урадити све да мој садашњи тим Борац побиједи у овом двомечу и да прође даље. Сјећам се те пријатељске утакмице у Бањалуци, а у наредном дуелу није важно ко ће дати гол, само да ми остваримо пролазак - истакао је Савић који се са екипом припрема у Анталији.

Борац ће у Анталији боравити до 6. фебруара, а Савић истиче да засад припреме иду по плану.

- Заиста је све супер, имамо одличне услове. Атмосфера у екипи је такође на завидном нивоу и то је нешто што може да нас радује. Имамо промјена у тиму и сад је циљ да се нови играчи што прије адаптирају и прилагоде на наш систем. Мислим да смо на добром путу и да ће нам они донијети додатни квалитет. Сигурно да је сваком новом играчу потребно вријеме да се прилагоди на нови тим, а ми са своје стране чинимо да им све то олакшамо - додао је везиста.

У Борцу су максимално концентрисани на припреме како би што боље дочекали наставак шампионата. Иако се о Олимпији не размишља превише, сигурно је да играчи погледају мало на учинак ривала.

- Олимпија је екипа која је спој младости и искуства. Води је шпански тренер који има свој систем који је донио резултате. Имају доста искусних играча, али ту су и домаће младе снаге. Могу да буду свакако опасни. Имамо довољно времена да се адекватно спремимо за њих и подробније их анализирамо. Сад је фокус на припремама - рекао је некадашњи репрезентативац Аустрије.

Иако је до меча остало још доста времена, у Бањалуци и Љубљани се полако диже навијачка атмосфера и све чешће се прича о наредном дуелу. Очекује се да ће оба стадиона бити испуњена да посљедњег мјеста, јер навијачи већ траже аранжмане на гостовањима.

- За нас играче то може само да буде додатни мотив. Сви ми волимо да играмо пред пуним стадионима. Вјерујем да ће наши навијачи као и досад направити сјајну атмосферу у првом мечу, гдје ћемо тражити своју шансу да остваримо повољан резултат. Мислим да ћемо управо у том мечу покушати да је искористимо и да ће тај дуел бити наша велика предност. Надам се да ћемо је искористити - додао је Савић на крају.

Превазишли очекивања

Савић истиче да је екипа превазишла очекивања која је имао кад је долазио у Бањалуку.

- Одиграли смо заиста сјајно јесењи дио сезоне и превазишли смо сва очекивања. Напредак је био заиста током сезоне и сад желимо да наставимо у истом ритму - поручио је Савић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.