Шта Пикси каже о данашњем жријебу у Цириху

Г.С.
Foto: Танјуг

БЕОГРАД – Селектор Драган Стојковић Пикси је рекао да не може да буде задовољан, али не може ни да подигне бијелу заставу пред старт мундијалских квалификација.

„Енглеска је јасно фаворит, али борићемо се па шта буде. И конкретно о двомечу са Албанијом: само фудбал, ништа политика” каже селектор о данашњем жријебу за квалификације за Свјетско првенство 2026.

Што се тиче самог резултата Стојковић је био конкретан.

 “Да би се отишло на Светско првенство, мора да се побеђује. Наш циљ и приоритет број један је пласман у САД, Канаду и Мексико и даћемо све од себе да лета 2026. године будемо учесници завршне смотре светског фудбала”, каже Стојковић за сајт Фудбалског савеза Србије.

Селектор се осврнуо на екипу Енглеске, која је била у финалу последњег Европског првенства.

“Играли смо са њима на Европском првенству у Немачкој и нисмо заслужили да изгубимо. На папиру, по снази и квалитету, свакако да су главни фаворити за освајање првог места, што не значи да ћемо се унапред предати. Променили су селектора (уместо Герета Саутгејта сада је ту Томас Тухел, прим.аут), али су играчи исти они које смо добро упознали на утакмици у Гелзенкирхену. Важно је да се добро спремимо, да будемо комплетни и са једном позитивном енергијом дочекамо мечеве одлуке у квалификацијама”.

Што се тиче Албаније, директног конкурента у борби за друго место које значи бараж за одлазак на Мундијал...

“Веома изазовна група. Албанци су у последње време показали напредак у игри и биће сигурно незгодан противник. Радује ме што ћемо играти у Тирани на прелепом стадиону на коме се играло и финале Лиге конференција”.

Али што се тиче политике – о томе ни ријеч не жели да чује Стојковић.

“Свестан сам да ће за јавност та два дуела бити интересантна из неких других разлога. Што се нас тиче, не долази у обзир ништа што нема везе са фудбалом. Искључиво спортска прича, велики изазов и прилика за две квалитетне фудбалске представе “, преноси Моцарт Спорт.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана