Фото: Агенције
Фудбалска репрезентација Египта дочекана је као побједник по повратку са Свјетског првенства, иако је такмичење завршила у осмини финала.
Десетине хиљада навијача окупиле су се на аеродрому у Каиру и улицама главног града како би поздравиле "Фараоне" након историјског наступа на Мундијалу.
Египат је први пут још од 1934. године изборио пласман у нокаут фазу Свјетског првенства, а од четвртфинала га је дијелило свега неколико минута. "Фараони" су против Аргентине водили 2:0 до 79. минуте, али су на крају поражени резултатом 3:2, у утакмици коју су обиљежиле и спорне одлуке француског судије Франсое Летексије.
Упркос болној елиминацији, навијачи нису заборавили оно што је репрезентација остварила на турниру. Хиљаде присталица скандирале су селектору Хосаму Хасану и капитену Мохамеду Салаху, захваљујући играчима на борбености и једном од највећих успјеха египатског фудбала у посљедњих неколико деценија, преносе Независне.
Атмосфера у Каиру показала је да су "Фараони", без обзира на исход, освојили срца својих навијача.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.