Самервил код СМС-а у трећем најскупљем трансферу

Милан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Самервил код СМС-а у трећем најскупљем трансферу

РИЈАД - Након што је Вест Хем испао у Чемпионшип, постало је јасно да ће Крисенсио Самервил промијенити средину, али ријетко ко је могао да предвиди овакав епилог.

Факти

  • Зарадиће 68 милиона евра за четири године
  • Трећи најскупљи трансфер у Саудијску Арабију
  • Наступа за репрезентацију Холандије
  • Жељели га Манчестер и Астон Вила

 

Холандски крилни нападач званично је постао ново појачање Ал Хилала, потписавши четворогодишњи уговор са клубом из Ријада у трансферу вриједном чак 76.000.000 евра. Самервил ће у Саудијској Арабији зарађивати 17.000.000 евра годишње, илити 68.000.000 евра укупно за наредне четири године.

Овим послом Самервил је постао друго најскупље појачање у историји Ал Хилала, одмах иза рекордера Нејмара, ког је "Плави талас" платио Пари Сен Жермену 90.000.000 евра прије три године, а трећи најскупљи у историји Саудијске Арабије након Нејмара и Џона Дурана.

Пакет износи 64.500.000 евра фиксно уз додатних 11.500.000 евра кроз бонусе, а читава операција била је апсолутни приоритет новог руководства клуба и спортског директора Сајмона Франсиса. Холандски репрезентативац је успјешно обавио љекарске прегледе у Амстердаму прије него што је званично ставио потпис на уговор.

За клуб од раније играју Србин Сергеј Милинковић-Савић, Французи Карим Бензема и Тео Хернандез, Уругвајац Дарвин Њуњез, Португалци Рубен Невеш и Жоао Кансело, Сенегалац Калиду Кулибали...

За 25-годишњег фудбалера борила се и неколицина европских великана. Рома је послала званичну понуду од 46.000.000 евра, док су ситуацију помно пратили Манчестер јунајтед и Астон Вила. Ипак, финансијска снага и одлучност клуба из Саудијске Арабије пресудиле су у трци за његов потпис.

Самервил иза себе има садржајну сезону у којој је на 34 утакмице у свим такмичењима постигао седам голова и уписао пет асистенција. Од доласка из Лидса 2024. године забиљежио је укупно 56 наступа за лондонски клуб.

Добру форму потврдио је и на недавно завршеном Свјетском првенству, гдје је за репрезентацију Холандије постигао два гола и уписао двије асистенције на четири меча, али је између осталог био и трагичар пенал серије против Марока у шеснаестини финала, када му је Јасин Боно одбранио ударац, а управо он ће му сада бити саиграч.

Овај одлазак представља наставак егзодуса из Вест Хема. Из клуба је већ отишао Матеус Фернандес у Тотенхем за 99.000.000 евра. Самервил је прво страно појачање у "Плавим таласима" овог љета, пошто је претходно стигло неколико домаћих играча, док је једини значајан одлазак онај Маркоса Леонарда у Ајакс за око 20.000.000 евра.

Самервилов трансфер је иначе седми најскупљи овог љета, након Моргана Роџерса, Елиота Андерсона, Сандра Тоналија, Матеуса Ферандеса, Ентонија Гордона и Гонсала Рамоса. (Mozzartsport)

Милан Зубовић Новинар

Новинар од 2008. године. Стални члан спортске редакције "Гласа Српске", једно вријеме обављао функцију уредника рубрике спорт.

Све вијести аутора →

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.