Фото: В. Шутвић /Борац спорт
БАЊАЛУКА - У Трофејној сали одржана је редовна сједница Скупштине Фудбалског клуба Борац на којој је изгласано неколико промјена.
За новог техничког директора ФК Борац једногласно је изабран Саша Кајкут, досадашњи директор омладинске школе.
Кајкут је својим преданим радом у протеклом периоду направио одличне резултате у омладинској школи, а сада га чекају изазови у новој улози.
У току су преговори са неколико кандидата за позицију директора омладинске школе, а јавност ће благовремено да буде обавјештена о именовању новог руководиоца.
Ново појачање добио је стручни штаб ФК Борац у који, као асистент, долази Игор Мирковић, досадашњи шеф стручног штаба ФК БСК.
Игор Мирковић се у протеклом периоду са нашом кадетском селекцијом домогао шампионске титуле у БиХ, а досадашњи тренерски рад крунисао је освајањем шампионске титуле у Првој лиги Републике Српске са ФК БСК.
У надолазећој сезони од екипе очекује се да настави са одличним резултатима на свим фудбалским фронтовима са акцентом на нови европски успјех.
-Делегати су упознати са током прелазног рока. Такође и са плановима око прославе 100 година клуба. Одржана је академија, слиједи представљање тима 3.јула, затим и монографија као и документарни филм. Директор је упознао делегате о финансијској ситуацији и динамици постављања кровне конструкције- рекао је након скупштине Богољуб Зељковић.
Радови на постављању кровне конструкције на источној трибини улазе у завршну фазу и биће окончани до краја јуна, а заједнички закључак свих присутних делегата је да улагања у даљи развој инфраструктуре ФК Борац остаје један од клупских приоритета.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.