Пораз Албаније на ЕУРО дебију

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пораз Албаније на ЕУРО дебију

Фудбалери Швајцарске побједили су Албанију са 1:0 у првом колу А групе на Европском првенству у Ленсу.

Побједу свом тиму донео је Шер у петом минуту.

У наредном колу Швајцарска игра са Румунијом у сриједу у 18 часова на Парку принчева, а Албанија три сата касније на Велодрому игра са Француском.

У петак је на отварању Француска савладала Румунију са 2:1 у истој групи.

Швајцарска је повела већ у петом минуту послије корнера голом Шера. Та екипа играла је боље у већем дијелу сусрета, али ни Албанија није била безопасна када се средином првог дијела игре ослободила притиска, међутим није успјела да поравна резултат. У финишу полувремена екипа Ђанија де Бјазија остала је без капитена Цане који је због играња у руком у казненом простору добио други жути картон и морао је да напусти терен.

У другом полувремену Албанија се добро сналазила са играчем мање, Швајцарска је нападала, најопаснији био је Сеферовић, али голман Бериша је сјајно чувао свој гол. И Албанија је у неколико наврата имала прилику да стигне до изједначења, али њени фудбалери нису реаговали на прави начин када је било потребно.

Меч ове двије екипе занимљив је по томе што су чак петнаесторица играча албанског поријекла, а двоцифрен број њих је рођен или је одрастао у Швајцарској. У центру пажње су браћа Џака, 25-годишњи фудбалер наступа за Албанију, а двије године млађи Гранит игра за Швајцарску.

Ово је био дебитантски меч Албаније на Европском првенству.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.