Фото: Принтскрин
Мјесецима уназад говорило се посебним правилима која ће предстојеће Свјетско првенство у Катару начинити умногоме другачијим у односу на бројна такмичења тог типа којима смо до сада свједочили. А сада смо то могли да видимо на дјелу.
Новинари из читавог свијета су већ стигли у блискоисточну земљу, доста екипа се спрема на овај пут, а међу онима који су већ тамо су чланови данске “ТВ2 Њуз” станице. Управо су они имали прилику да се увјере у то, да свој посао неће моћи да раде баш онако како су навикли.
Уживо укључење новинара Расмуса Тантхолдта прекинуло је обезбјеђење, које је пришло његовом колеги камерману и њему те их онемогућило да раде оно због чега су ту. Том приликом били су јасни да не постоји шанса да наставе са снимањем, уз пријетњу да ће им разбити камеру уколико се оглуше.
We now got an apology from Qatar International Media Office and from Qatar Supreme Commitee.
— Rasmus Tantholdt TV2 (@RasmusTantholdt) November 15, 2022
This is what happened when we were broadcasting live for @tv2nyhederne from a roundabout today in Doha. But will it happen to other media as well? FIFAWorldCupQatar2022 pic.twitter.com/NSJj50kLql
Новинар је показао уредну акредитацију издату од стране организатора, али ни то није помогло, а како су саопштили из телевизије, екипа је имала све неопходне дозволе да извјештава са јавног места.
– Плаше се шта ће стићи до шире јавности. Према мом искуству, након што сам извјештавао из 110 земаља, што је више прљавог веша то је посао новинарима и репортерима тежи. Не допада им се чињеница да су сада новинари из цијелог свијета ту, да снимају кампове за мигранте, да разговарају са хомосексуалцима. Они желе да прикажу само велику фудбалску журку, али очигледно све мора да се ради уз њихову дозволу – рекао је Тантхолдт.
Ипак, инцидент се убрзо смирио, а пола сата након реакције обезбјеђења, дошло је до потврде да су акредитације уредне.
– На крају смо скоро добили извињење. Не у потпуности наравно, али добио сам чашу сока од нара, можда је то био начин да ми се упути нека врста извињења – појаснио је репортер.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике