Навијачи гађали грудвама голмана свог тима, изазвали прекид (ВИДЕО)

Несвакидашњој ситуацији свједочили смо на утакмици 5. кола Конференцијске лиге између финског ХЈК-а и шкотског Абердена, која је била прекинута јер су навијачи грудвама снијега гађали голмана властитог тима.

До прекида је дошло у судијској надокнади пошто се поменути инцидент догодио у 92. минути. Претходно је судија меч продужио за "само" четири минуте, али на крају се играло чак петнаест минута надокнаде због прекида.

Чак је и официјални спикер морао реаговати и упозоравао је навијаче да престану грудвама гађати голмана свог тима.

Након десетак минута се ситуација смирила и меч је приведен крају, а завршен је резултатом 2:2. ХЈК је водио головима Банде и Хостике, да би поравнање и бод Шкотима донијели MacDonald и Дук, преноси Кликс.

Иначе, након пет одиграних кола у групи Г, ХЈК је посљедњи на табели с 2 бода, а Аберден има бод више и трећепласиран је.

HJK Helsinki-Aberdeen briefly stopped because some Aberdeen fans behind the goal are throwing snowballs at the HJK goalkeeper.

Man over the tannoy says it could be abandoned if it continues! pic.twitter.com/obwqBZ23vd